Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router HUAWEI a zasięg, czy może IDU-ODU

dj_carl 12 Sty 2016 18:31 912 4
  • #1 12 Sty 2016 18:31
    dj_carl
    Poziom 2  

Witam. Mianowicie mam zamiar wziąć internet w cyfrowym polsacie, gdyż nie mam za dużego wyboru. Korzystając z internetu w telefonie w pokoju w którym miał by stać ów ten modem(b315), mam zasięg LTE ( w prawym górnym rogu wyświetlacza ikonka LTE) i osiągi internetu są zadowalające to ten modem również powinien odbierać ten sam sygnał czy mogą wystąpić jakies problemy i jest to nierównoznaczne z odbieraniem internetu LTE przez telefon. Więc może wybrać jednak modem zewnętrzny( który nie ma tu najlepszych opinii) IDU-ODU?
    Dziękuję z góry za odpowiedz

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2016 18:51
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Na jakiej podstawie sądzisz , że masz szanse tylko na LTE w CP? Robiłeś testy wszystkich operatorów? Jeśli nawet tak to wybrałeś oczywiście źle. W CP nie bierze się internetu tylko w Plusie. Zasięg ten sam( korzystają z LTE1800Mobylandu i LTE800Sferii) , program SmartDom taki sam jak w CP. Ale w CP sprzęt tylko na użyczenie i opłata 10 zł/m-c. W Plusie za te same pieniądze to samo a sprzęt na własność. Oczywiście bierze się tylko B315s-22. Skąd ten poroniony pomysł z IDU-ODU, oglądaj mniej reklam z Ibiszem. Ten śmieć pracuje tylko na LTE1800, ty nie wiedząc czy ten zasięg LTE masz z sieci LTE1800Mobylandu czy LTE800Sferii myślisz o jego dzierżawie w CP. Tego w reklamach Plusa nie mówią, konsultanci wciskają g..o na potęgę a potem płacz i zgrzytanie zębów. Skąd jesteś?

0
  • #3 12 Sty 2016 19:00
    dj_carl
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedz, pozostają mi jedynie oferty internetu bezprzewodowego a zainteresowałem się tą ofertą ponieważ posiadam już telefon na abonament w plusie i dzięki temu będę mógł to podpiąć pod SmartDom dzięki czemu zamiast za 99 zł za 90 GB będę płacił 55 zł( ta oferta również jest w Plusie)? Zawsze mam 7 dni na zwrot sprzętu jeśli nie będę miał tego zasięgu. Jestem z małej Wsi niedaleko Malborka.

0
  • #4 12 Sty 2016 19:34
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W Plusie za 100GB zapłacisz w SartDom 50 zł +2,99 za noce poza limitem. do tego za 3 zł router LTE B315 ( innego się nie bierze). Zasięg LTE w Plusie masz z sieci LTE1800. To strefa nadmorska i sieć LTE800Sferii nie działa ( brak uzgodnień z wojskiem). Jaki masz poziom sygnału LTE na telefonie, ile km do BTS-a LTE1800Mobylandu? Jakie prędkości?

0
  • #5 12 Sty 2016 19:46
    dj_carl
    Poziom 2  

Od BTS-a dzieli mnie 5,7km. Telefon połączony po przez Tetheing wykazywał jakieś 45-50 download i 10up.

0