Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] WS 315 po wymianie końcówki trzeszczy

12 Sty 2016 19:27 897 5
  • Poziom 13  
    Witam , posiadam wzmacniacz unitra ws315 , była w nim spalona końcówka mocy więc wymieniłem tranzystor mocy oraz tranzystory sterujące. Pojawił się dźwięk lecz bardzo cicho , trzeszczący elementy wymieniłem na takie same oprócz tranzystora sterującego BD137 dałem tranzystor BD139 reszta bez zmian . Sprawdzałem czy nie ma zwarć i jest czysto więc co teraz musiałbym zrobić ??.
    Jedynie co dodam od siebie to tranzystor 2N6491 a dokładnie jego kolektor ma zwarcie miedzy radiatorem ale jeżeli przerwę ścieżkę to dźwięku w ogóle nie ma , ale wg ścieżek na płycie to wynika to ma być połączone .
    WS 315 po wymianie końcówki trzeszczy
    zdjęcie od drugiej strony jak to wygląda
    WS 315 po wymianie końcówki trzeszczy
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Z tego co pamiętam Tranzystor 2N6491 był przykręcony do radiatora z podkładką izolującą i nie powinien kolektor być połączony z radiatorem.
  • Poziom 13  
    No jest dana podkladka . tylko tutaj gdzie jest przylutowana tow tym punkcie leci ten zielony kabelek oraz ten punkt łączy się z radiatorem . I nie wiem czy nie popełniłem błędu tylko teraz nie pamietam który to był ale jeden z tranzystorów BD był przylutowany na odwrot czyli plecami na zewnątrz może to jest przyczyna . udało mi od izolować tranzystor 2N6491 ale dalej trzeszczy lewy kanał . zamieniłem tranzystor gra głośno prawie normalnie tylko zostało trzeszczenie zamieniałem płytki nic to nie dało. I nagle lipa prawy kanal zaczoł grać cicho i bez basu .
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tutaj masz rysunek z z akcesoriami jakie są potrzebne do zamontowania tranzystora na radiatorze ,element przekreślony jest w twoim przypadku nieużywany podkładka może być przezroczysta lub szara.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Do wymiany lub regeneracji potencjometr regulacji głośności. To przez niego trzeszczy w głośniku.
  • Poziom 13  
    wzmacniacz poszedl do serwisu. wymiana koncowek plus dostrojenie 50zl i po temacie. zamykam