Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 900 - Brak dolnych świateł stop oraz światła przeciwmgielnego.

kulek855 12 Sty 2016 19:57 1503 9
  • #1 12 Sty 2016 19:57
    kulek855
    Poziom 11  

Witam.
    Dziś zauważyłem, że w moim seicento 900 brakuje świateł stop (tych dolnych) - światło ledowe na szybie działa. Brakuje też światła przeciwmgielnego. Miernik na stykach przy tylnej lampie wskazuje wartość 0v. Bezpieczniki są sprawne.

Mógły ktoś podpowiedzieć co jeszcze sprawdzić i gdzie znajdują się jakieś wtyczki od tych świateł - być może coś się poluzowało.

Jutro do sprawdzenia napięcie na bezpieczniku 21 oraz włącznik przy pedale hamulca z tym że gdyby to było uszkodzone to światło na szybie również by nie dzialało.

0 9
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2016 20:03
    m fox
    Poziom 23  

Zasilanie do światła na szybie to skąd jest wzięte ( domniemywam że to nie jest oryginalnie zamontowane światło)
    Wypnij kostkę od lampy i sprawdź na kostce nie na stykach od żarówki.

0
  • #3 12 Sty 2016 20:24
    kulek855
    Poziom 11  

Instalacja jest oryginalna - seicento fabrycznie ma dodatkowo na szybie światło stop. Pomiary były wykonywane na kostce.

Wedle schematu (o ile dobrze go czytam) instalacje są ze sobą połączone.
    http://www.danielwdowiak.pl/elektroda/1.png

1
  • Pomocny post
    #4 12 Sty 2016 20:32
    sandamiano
    Poziom 28  

Tak są połączone. Sprawdź żarówki w lampach, ich mocowanie czy blaszki w oprawkach nie są utlenione żarówki popalone itp. Masa jest wspólna, ale częstą przyczyną jest słaba masa w oprawach lamp (jeśli nie działają również kierunki p.mgielne, cofania idź w kierunku masy) . Tak nadmienię - dodatkowe światło stop-u to nie led a żarówkowe

0
  • #5 12 Sty 2016 20:59
    kulek855
    Poziom 11  

Te moje wyglądają na ledowe ale to musiał bym rozebrać aby się przekonać.
    Zapomniałem dodać światła tylne: pozycyjne i kierunki działają.
    Nie działają dolne stopu (prawe i lewe) oraz przeciwmgielne (lewe - jest tylko jedno) .
    Światło przeciwmgielne i pozycyjne są w jednej żarówce dwu żarnikowej. Żarówki są sprawne jak już wyżej napisałem brakuje napięcia.

0
  • #6 12 Sty 2016 21:06
    m fox
    Poziom 23  

to

kulek855 napisał:
    światło ledowe

mnie zmyliło dlatego sądziłem że jakieś dorabiane.
    Sprawdź tą masę jak radził sandamiano i bezpieczniki.
    Przy pomiarze napięcia na kostce weź masę z karoserii nie z kostki.

0
  • #7 12 Sty 2016 21:29
    kulek855
    Poziom 11  

m fox napisał:
    Przy pomiarze napięcia na kostce weź masę z karoserii nie z kostki.

Masa dla wszystkich żarówek w kloszu jest wspólna gdyby to z nią był problem żadna żarówka by nie świeciła a świeci "kiernek" i pozycyjna.

Jutro postaram się sprawdzić i dam znać co i jak.

Tak wygląda gniazdo:
    http://img24.staticclassifieds.com/images_tab...prawa-tyl-seicento-gniazdo-zarowek-gdansk.jpg

0
  • #8 12 Sty 2016 21:32
    sandamiano
    Poziom 28  

kulek855 napisał:

Zapomniałem dodać światła tylne: pozycyjne i kierunki działają.
    Nie działają dolne stopu (prawe i lewe) oraz przeciwmgielne (lewe - jest tylko jedno)

Powinno być jedno. W lewej lampie przeciwmgielne a w prawej cofania .
    kulek855 napisał:
    Światło przeciwmgielne i pozycyjne są w jednej żarówce dwu żarnikowej. Żarówki są sprawne jak już wyżej napisałem brakuje napięcia.

Przeciwmgielne jest na jednej żarówce 21W . Dwuwłóknowe są 5W/21W od pozycyjnych(postojowych) i stop-u. Skoro masz napięcie na przewodzie do dodatkowego stop-u to szukaj na tym przewodzie rozwidlenia na lampy tylne. Mierzysz napięcie na przewodzie do żarówek (czerwony) i karoserii auta(punkt masy) czy na przewodzie masowym(czarnym) bo może masy brakuje, Wyczyść styki w kostkach połączeniowych. Tam się utlenia często

0
  • #9 12 Sty 2016 21:41
    kulek855
    Poziom 11  

sandamiano napisał:
    Mierzysz napięcie na przewodzie do żarówek (czerwony) i karoserii auta(punkt masy) czy na przewodzie masowym(czarnym) bo może masy brakuje, Wyczyść styki w kostkach połączeniowych. Tam się utlenia często

Mierzyłem na przewodzie masowym - ale trzeba będzie sprawdzić tak jak piszesz. kostka jest zabezpieczona jakimś smarem więc utleniona nie jest.

Jutro dam znać co i jak.

0
  • #10 13 Sty 2016 10:47
    kulek855
    Poziom 11  

Przeczyściłem styki jak mowiliście i wszystko działa. Dzięki pozdrawiam.

0