Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Vostro 3350 - Wymiana procesora z I5 na I7

12 Sty 2016 20:17 1152 5
  • Poziom 12  
    Witam,

Tak jak w temacie chodzi mi po głowie wymiana procesora w moim Vostro 3350. Rozmawiałem z pomocą techniczną Dell`a i powiedzieli mi, że fabrycznie takiego modelu jak posiadam nie było z procesorem I7.
    Poniżej screen z CPU ID. Sprawdzałem to niby ten model płyty głównej poradzi sobie z I7. Największe wątpliwości jakie mam to czy płyta główna poradzi sobie z procesorem cztero-rdzeniowym, ośmio-wątkowym np. 2860QM.

Dell Vostro 3350 - Wymiana procesora z I5 na I7 Dell Vostro 3350 - Wymiana procesora z I5 na I7
  • Poziom 30  
    Witaj

1. To co napisałeś jest ze sobą sprzeczne.
    maleer napisał:
    ... Sprawdzałem to niby ten model płyty głównej poradzi sobie z I7.

Albo sprawdziłeś i płyta sobie poradzi z i7.

maleer napisał:
    ...Największe wątpliwości jakie mam to czy płyta główna poradzi sobie z procesorem cztero-rdzeniowym, ośmio-wątkowym np. 2860QM.

Albo pytasz czy sobie poradzi?

2. Rozważył bym bardziej podstawową kwestię. Czy chłodzenie jest wstanie wyrobić z takim procesorem. Skoro takich wersji nie było fabrycznie, to chłodzenie nie jest przystosowane do i7 i będzie nie wystarczające.
  • Poziom 12  
    Dobrze tylko, że są procesory I7 z oznaczeniem "M" i "QM". Różnią się tym, że jeden ma dwa rdzenie a drugi cztery.
    I7 z końcówką "M" będzie pobierał max 35W, czyli tyle samo co mój obecnie zamontowany, natomiast "QM" max. bierze 45W.
    Dlatego właśnie przed jakimikolwiek działaniami wolę się dowiedzieć wszystkiego czego tylko się da.
    Poniżej linki do stron, na których ktoś testował procesory I7.

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/737695
    http://browser.primatelabs.com/geekbench3/382522
  • Poziom 9  
    ale są też i7 z tdp 35w, takie jak 3612qm oraz 3632qm
  • Poziom 12  
    A to nie wiedziałem... dlatego właśnie piszę tutaj aby dowiedzieć się jaki procesor moja płyta główna jest w stanie pociągnąć aby było to bezpieczne dla całego laptopa. Serwis nie jest mi w stanie pomóc więc liczę na Wasze doświadczenie.
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.

Myślę że temat na chwilę obecną można uznać za zamknięty. Kolega poradził mi abym nie wymieniał procesora bo efekt może być bardzo mizerny bądź w ogóle zerowy. Zgodnie z jego radą wymieniłem dysk twardy z HDD na SSD i skok wydajności, szybkości uruchamiania systemu i poszczególnych programów jak i późniejsza praca w samych programach jest kolosalna. Także zostaję przy tym i na najbliższy czas nic więcej przy lapku nie będę robił.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi.