Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei b315 + rejestrator + Plus Lte

ok.maly 12 Jan 2016 20:21 3282 19
    ok.maly
    Level 11  
    witam
    mam mam router Huawei b315 podpięty rejestrator widoczny w sieci wewnętrznej,
    chciałbym wystawić go na zewnątrz w Plusie, na jakim adresie publicznym to zrobić
    IP statyczne czy dynamiczne i czy pójdzie po LTE czy tylko w 3G, a może jakieś inne możliwości ?
    z góry dziękuję za pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    sosarek

Level 43  
    ok.maly wrote:
    podpięty rejestrator

Jaki? Kiedy wreszcie wszyscy zaczną podawać producentów i modele posiadanych urządzeń?
    ok.maly
    Level 11  
    np: dvr easycam lub BCS bądź nvr BCS - nie chodzi o ustawienie rejestratora tylko o to czy pójdzie w Plusie po Lte i czy lepiej wykupić Ip statyczne czy dynamiczne
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    sosarek

Level 43  
    BCS z obsługą chmury da sobie radę bez problemu.
    ok.maly
    Level 11  
    znaczy p2p ok, ale np azjatycki rejestrator bez opcji p2p, po dns jak adres jest dynamiczny lub bezpośrednio (statyczny) czy wystawi się go na zewnątrz po Lte bo w 3G działa, ale na 3G jest limit. Lte niby bez limitu no i szybszy net
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Musisz wykupić publiczne IP u dostawcy tak aby w usłudze LTE też był dostęp z zewnątrz.
    jpl
    Level 34  
    W LTE rejestrator bez p2p nie pójdzie.

koniec kropka.

p.s. na razie nie widać na horyzoncie zmiany żeby funkcja zewnętrznego adresu IP dla trybu LTE była dostępna.
    jimasek
    W ofercie dla firm jest to na pewno możliwe, nie dalej jak miesiąc temu uruchamiałem taki podgląd na LTE w Plusie.
    ok.maly
    Level 11  
    może ktoś już ma w Plusie wystawiony na zewnątrz rejestrator po Lte i chętnie podzieli się wiedzą
    sosarek

Level 43  
    Najczęściej Orange, ale też zdarzało się w Play i T-Mobile, więc dlaczego w Plusie miałoby nie działać?
    ok.maly wrote:
    w 3G działa, ale na 3G jest limit

Na mobilnych stały podgląd z obiektu na innym gdzie siedzi fizyczna na routerze bez LTE i jakoś limitami się nie martwię ponieważ nigdy nie zostały przekroczone(lejek bodajże po 50GB Orange dla firm).
    wexors
    Level 19  
    sosarek wrote:
    Najczęściej Orange, ale też zdarzało się w Play i T-Mobile, więc dlaczego w Plusie miałoby nie działać?

Ostatnio się dowiadywałem dla klienta:

Play nie udostępnia zewnętrznego IP , strzelili focha i za żadne skarby nie da się ich przekonać. I ogolnie nie mam dobrego o nich zdania.

Plus oferuje zewnętrzne IP w LTE i i kosztuje:
    statyczne 18 zł/m-sc
    dynamiczne 5zł/ m-sc
    aktywacja poprzez zadzwonienie na infolinie działu technicznego.
    tu jest link do regulaminu.
    http://www.plus.pl/documents/16/73ff535a-877c-4207-8ba8-bc6392afaad8

Co prawda jeszcze nie uruchamiałem tego bo dopiero 20 stycznia wygasa stara umowa a dopiero z nową moge dostać zewnętrzne IP. A jak się okaże ze mnie oszukali to się srogo zdenerwuje.
    bull59
    Level 10  
    Witam
    Ja mam w Plusie publiczne IP, działa w LTE, router B593, rejestrator BCS. Wszystko działa. Jednakże próbowałem wymienić router na nowy Huawei B315, ale nie umiem go ustawić aby można z zewnątrz mieć pogląd. Może ktoś uruchamiał ten router?
    jimasek
    Na WAN-e masz publiczne IP przypisane do twojej usługi (konfiguracja APN jest ważna)? Pokaz jak skonfigurowałeś przekierowanie?
    bull59
    Level 10  
    Dzięki Jimasek, faktycznie zapomniałem o zmianie APN
    Już wszystko działa. Pozdrawiam!
    daniel.z
    Level 8  
    witam,
    mam zrobiony monitoring na "darmowe lte" w RedbullMobile na zasiegu PLAY, w LTE i działa mi moje rozwiązanie na publicznym, zewnętrznym IP.
    także co się nie da? ... da się.
    do tego dodam, że LTE mam rok ważności konta.

w razie pytań - zapraszam.
    sosarek

Level 43  
    daniel.z wrote:
    także co się nie da? ... da się.
    do tego dodam, że LTE mam rok ważności konta.

w razie pytań - zapraszam.

Więc opisz jak to zrobiłeś z łaski swojej i w jakiej taryfie.
    sosarek

Level 43  
    daniel.z wrote:
    wyslalem wiadomosc na PW

To co mi wysłałeś to sposób który od dawna opisywany jest przez matek451 w dziale internetu mobilnego - żadne odkrycie, jakbyś doczytał to wiedziałbyś że usługę trzeba cyklicznie wznawiać...
    daniel.z
    Level 8  
    cyklicznie znów nie trzeba - wystarczy odpowiedni skrypt. w każdym bądź razie rozumiesz o co chodzi. ok. Ameryki nie odkryłem.
    ok.maly
    Level 11  
    zmiana na rejestrator z p2p działa w każdej sieci również na kartę