Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator od monitora wykożystanie rdzenia do car audio

16 Cze 2005 15:27 875 7
  • Poziom 24  
    Witam mam dwa trafka od monitora dość durze niestety są z szczeliną w środkowej kolumnie.Mam pytanie czy jest szanasa zastosowania ich do budowy przetwornicy do car audio składając jeden transformator tak żeby nie było szczeliny.Tylko jeden rdzeń ma ktutszą kolumne.Czy ten pomysł jest realny i jaką moc bym z tego mógł wyciągnąć
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Jeśli da się złożyć tak, żeby pasowały i nie będzie szczeliny - to oczywiście da się zastosować w układzie push-pull. A co do mocy - wróżka nie jestem i bez fizycznych wymiarów rdzenia i wiedzy o materiale nie wywróżę.

RoMan
  • Poziom 27  
    No wlasnie, ta szczelina, :(
    ja tez mam razmiarowo "ogromne" rdzenie etz od monitorowi i wlasnie ze szczelina,
    niestety musza byc bez szczeliny, bo przetwornice z rdzeniem z szczelina maja strasznie plywajace parametry, doswiadczylem tego na wlasnej skurze .

Tylko jak zlorzyc i zkrucic ramiona rdzenia azeby nie bylo szczeliny ??
    Pozdrawiam!
    ps. masz jakis efektywny sposob ? bo rdzen chyba sie pokruszy:(
  • Poziom 42  
    Bardzo często jest tak, że tylko jedna połówka ma skróconą środkową kolumnę i z dwóch traf da się złożyć rdzeń bez szczeliny.

RoMan
  • Poziom 24  
    Właśnie dzisiaj rozebrałem dwa trafa tylko jedne pułówki mają krutszą środkową kolumne więc można tak powiedzieć że mam teraz rdzeń bez szczeliny.Pytanie jest takie czy zastosować częstotliwość 50kHz czy inną przy tym rdzeniu?.
  • Poziom 42  
    Przy _jakim_ rdzeniu? Na razie nie podałeś jakiegokolwiek parametru rdzenia.

RoMan
  • Poziom 30  
    czarek i gregor - horroro-ortografa
  • Poziom 24  
    Witam przekrój środkowej kolumny 180mm² a bocznych 90mm².Pozdrawiam Czarek.
    PS: sory za ortografie.