Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux Solution EW 1220N nie pierze

daanmarek1 12 Sty 2016 22:51 1089 7
  • #1 12 Sty 2016 22:51
    daanmarek1
    Poziom 2  

Pralka Electrolux Solution EW 1220N z dnia na dzień nie pierze, tj. po wybraniu opcji prania na programatorze i wciśnięciu przycisku start pralka pobiera ok. 2l wody i się zatrzymuje. Bęben się nie obraca, woda nie jest dostarczana a czas na wyświetlaczu maleje

0 7
  • #2 12 Sty 2016 23:31
    niewolno2
    Poziom 39  

Na początek do sprawdzenia elektrozawór oraz hydrostat wraz z wężykiem który go łączy ze zbiornikiem. W momencie wystąpienia usterki, ilość wody która jest podawana do zbiornika jest zawsze taka sama?

0
  • #3 13 Sty 2016 22:18
    daanmarek1
    Poziom 2  

Elektrozawór sprawdziłem i wszystko wskazuje, że jest o.k. Hydrostat też jest w porządku, ale pralka dalej nie chce się kręcić.

0
  • #4 13 Sty 2016 22:25
    niewolno2
    Poziom 39  

Sprawdź czy elektrozawór w momencie kiedy przestaje podawać wodę faktycznie zostaje wyłączony i brak jest napięcia na nim.

0
  • #5 14 Sty 2016 00:33
    Kubus1842
    Poziom 14  

a jak ustawisz na samo wirowanie to przechodzi (wiruje) normalnie ?

0
  • #7 14 Sty 2016 23:02
    daanmarek1
    Poziom 2  

Właśnie, właśnie.
    Chcę sprawdzić grzałkę. Bęben się nie kręci na żadnym zakresie pracy. Na koniec wirowanie, ale bez wirowania tylko wypuszcza wodę. Chyba znalazłem. Po zdjęciu tylnej osłony pralki zacząłem się rozglądać po instalacji elektrycznej. Doszedłem do silnika i wszystko wydawało się w porządku, ale włożyłem rękę za silnik i zdziwienie.

Jeden kabel nie był podłączony do silnika i jak się okazało po prostu się ukruszył i rozłączył tacho. Widać to na zdjęciu. Jutro wezmę się do demontażu silnika i naprawy wiązki. Myślę, że to jest ta przyczyna. O efektach powiadomię.
    Pralka Electrolux Solution EW 1220N nie pierze Pralka Electrolux Solution EW 1220N nie pierze

0
  • #8 15 Sty 2016 23:25
    daanmarek1
    Poziom 2  

To nie było tacho. Nie obyło się bez demontażu silnika. Ukruszył się kabel zasilający szczotkę silnika. Trzeba pewnie będzie wymienić obudowę a przy okazji też szczotki. Na razie jest zrobiona taka prowizorka, która pozwala używać pralkę. Przy okazji moja żona zauważyła, że przy wprowadzaniu programu brak jest charakterystycznego sygnału "pikanie". Nie powoduje to na razie problemów ale pewnie jest jeszcze coś do zrobienia. Może ktoś coś podpowie.
    Pralka pracuje, wiec chcę podziękować wszystkim, którzy próbowali mi pomóc.

0