Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nBox - Splitter i nBox

kanareczek89 13 Sty 2016 00:13 1710 14
  • #1 13 Sty 2016 00:13
    kanareczek89
    Poziom 11  

Witajcie - moje pytanie jest następujące - posiadam w domu 3 dekodery nBox
    (2x BXZB i 1x BZZB).

Dekoder BZZB jest z aktywną aktualnie działającą parowaną kartą, dwa pozostałe BXBZ stoją nieaktywne.

Wszystkie są na oryginalnym sofcie.

Pytanie jest następujące czy przy pomocy splitera (takiego jak na schemacie poniżej) - coś uda się z tymi dekoderami zdziałać ?

nBox - Splitter i nBox

Choć znając życie to są nboxy więc pewnie nic.

- Przeglądałem różne strony, różne sklepy i opinie są praktycznie 50 na 50, czyli albo zadziała albo nie.

0 14
  • #3 13 Sty 2016 09:27
    kanareczek89
    Poziom 11  

Jakiś konkret?

0
  • #4 13 Sty 2016 10:04
    simhak
    Moderator - SAT

Ale jaki konkret?
    Mam napisać drukiem pochyłym i pogrubioną czcionką?
    Tak czy inaczej zaprezentowany zestaw nie będzie działał.

0
  • Pomocny post
    #5 13 Sty 2016 10:19
    laryadi
    Poziom 17  

Karty są parowane więc nic z tego .
    Te tunery można przerobić na E2 i wtedy coś da się z nimi zrobić .Szkopuł w tym ,że gra nie warta świeczki (nie opłacalne ).W cenie przeróbki (o ile znajdziesz gościa ,który Ci to dobrze zrobi ,a nie byle skasować ,a takich jest 98%) możesz coś w miare sensownego na linuxie dorwać. Krótko mówiąc te N-boxy sobie daruj i zainwestuj w jakieś normalne tunery .Nowe na linuxie już dorwiesz za około 350-400 zł ,a jak nie chcesz na linuxie to poniżej 200 zł. dorwiesz jakiegoś opticuma ,czy fergusona ,który i tak będzie lepszy od tych wynalasków od byłej N-ki .

0
  • #6 13 Sty 2016 10:20
    kanareczek89
    Poziom 11  

Normalnie jakbym ze studentami I roku gadał - proszę Pana czy można ... - odpowiedź: Tak - jak się słucha takiej odpowiedzi to nic tylko 2 wstawić.

Konkret polega na tym, że wyjaśnia się przyczynę działania bądź nie działania danego układu, zestawu, równania ...

Pod pojęciem Konkret - Profesor, Doktor, Magister, Doktorant mają na myśli odpowiedź na mniej więcej takie pytania:

1. Co jest powodem, że dany zestaw nie zadziała ?
    2. Czy można jakoś rozwiązać problem ? - jeżeli nie to patrz niżej.
    3. Czy są rozwiązani zastępcze dla podanego zestawu ?
    4. Czy da się wykorzystać w/w urządzenia w jakiejkolwiek innej konfiguracji ?
    5. Co trzeba zmienić aby zestaw zadziałał ?

___ Moja odpowiedź była pisana w trakcie gdy pojawiła się powyższa odpowiedź.

0
  • #7 13 Sty 2016 10:42
    maksar
    Poziom 24  

kanareczek89 napisał:
    1. Co jest powodem, że dany zestaw nie zadziała ?
    2. Czy można jakoś rozwiązać problem ? - jeżeli nie to patrz niżej.
    3. Czy są rozwiązani zastępcze dla podanego zestawu ?
    4. Czy da się wykorzystać w/w urządzenia w jakiejkolwiek innej konfiguracji ?
    5. Co trzeba zmienić aby zestaw zadziałał ?

1. Zastosowane blokady przez operatora.
    2. Nie. Patrz wyżej.
    3. Kupić odpowiedni.
    4. Lot do kosza.
    5. Patrz punkt 3.

0
  • #8 13 Sty 2016 10:47
    kanareczek89
    Poziom 11  

maksar napisał:

1. Zastosowane blokady przez operatora.
    2. Nie. Patrz wyżej.
    3. Kupić odpowiedni.
    4. Lot do kosza.
    5. Patrz punkt 3.

1. Rozumiem, że swoje robi parowanie kart z dekoderem i "ciężkie" oryginalne oprogramowanie ?
    2. Chyba nie do końca prawda - Co z Linuxem ?
    3. Jakie ? (Odpowiedź jest powyżej - Opticum, Ferguson) - ale może coś innego - modele ?
    4. OK.
    5. OK. Patrz pkt. 3.

0
  • #9 13 Sty 2016 10:58
    laryadi
    Poziom 17  

1-Oryginalny soft, karty są parowane z tunerem (tuner+karta to para)
    2-Tak przerobić je (wymiana procesora i pamięci ) i wgrać Enigma 2
    3-Tak czytaj punkt 2
    4-Bez wgrania enigmy NIE
    5-Czytaj punkt 4

Inni już Ci napisali ,że obecnie ten zestaw nie będzie działał ze spliterem więc w czym problem zrozumieć?
    Przeróbka tych tunerów to około 150-200 zł za jeden razy 3 i masz już sumkę .
    Zestaw jest bez przyszłości i szkoda kasy na nie pakować .

Za nim kogoś ''Normalnie jakbym ze studentami I roku gadał - proszę Pana czy można ... - odpowiedź: Tak - jak się słucha takiej odpowiedzi to nic tylko 2 wstawić.

Konkret polega na tym, że wyjaśnia się przyczynę działania bądź nie działania danego układu, zestawu, równania ...

Pod pojęciem Konkret - Profesor, Doktor, Magister, Doktorant mają na myśli odpowiedź na mniej więcej takie pytania: '' to odwiedź też wujka google

0
  • #10 13 Sty 2016 11:17
    kanareczek89
    Poziom 11  

laryadi napisał:
    Inni już Ci napisali ,że obecnie ten zestaw nie będzie działał ze spliterem więc w czym problem zrozumieć?
    Przeróbka tych tunerów to około 150-200 zł za jeden razy 3 i masz już sumkę .
    Zestaw jest bez przyszłości i szkoda kasy na nie pakować .

Za nim kogoś ... to odwiedź też wujka google

Kurde czy wśród, niektórych panuje opinia, że jak ktoś pyta to znaczy, że jest idiotą i trzeba go zgnoić, tekstami "w czym problem zrozumieć" - jakbyś czytał cały temat to sam zrozumiałbyś, że takie odpowiedzi jak tutaj dostałem czasem są niewystarczające - Odpowiedzi: "tak, nie, może, inne, wyrzuć, kup nowe" ... są odpowiedziami na poziomie mojej 2 letniej córki ... nie wiem czemu ludzie tak bronią się przed udzielaniem odpowiedzi - albo ich wiedza jest taka cenna albo po prostu jest tak mizerna - jak moja w tej dziedzinie.

A inna sprawa jakbyś dokładnie przeczytał temat to na samym początku znalazłbyś informację:

laryadi napisał:
    - przeglądałem różne strony, różne sklepy i opinie są praktycznie 50 na 50, czyli albo zadziała albo nie.

Której części tego zdania nie rozumiesz ? - to wyjaśniam.
    Zdanie informuje o tym iż użytkownik/ja przeglądał rożnego rodzaju serwisy od google począwszy, poprzez forum d..., s..., e...., włączając sklepy chociażby S.L.J. Elektronik - i otrzymałem różne sprzeczne informacje, które w ostatecznym rozrachunku dają sumę odpowiedzi na poziomie 50/50 czyli pół na pół, więc można było mieć wątpliwości - a jako, że jestem laikiem w tej dziedzinie - zadałem pytanie, na które liczyłem, że odpowiedzią profesjonaliści - ale widocznie się myliłem. Choć niektórzy, z użytkowników potrafią pomóc.

0
  • #11 13 Sty 2016 16:09
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Pozwoliłem sobie prześledzić Twoje wypowiedzi na tym forum, znakomita większość z nich - w ostatnim czasie dotyczy zagadnienia dekoderów ITI, potocznie zwanych "n-box".
    Stwierdzam, że w owych tematach uzyskałeś już odpowiedzi na pytanie, które zadajesz w tym temacie. Ponadto sam podajesz, iż dokonałeś analizy innych for o podobnej tematyce, jednakże z wynikiem końcowym 50/50. Nie wiem gdzie znalazłeś informacje, które dawały możliwość wykorzystania sprzętu zgodnie z Twoim oczekiwaniami - sam jestem ciekaw gdzie takie bzdury podają - może podzielisz się linkiem.

Osoby, które poprawnie odpowiadają na Twoje pytanie obrzucasz błotem, bo sedno sprawy zawarły w trzech słowach, zamiast opublikować magisterski wywód na 15 stron, poparty relacjami z badań i ćwiczeń.

1
  • #12 13 Sty 2016 16:54
    kanareczek89
    Poziom 11  

Wystarczy napisać kilka wiadomości do sprzedawców z allegro i można otrzymać bardzo sprzeczne informacje. Którzy albo wiedzą co sprzedają albo po prostu za wszelką cenę chcą wcisnąć swój towar - a taka osoba jak ja, która się nie zna na tych zagadnieniach szuka odpowiedzi u specjalistów. - Widocznie, tutaj takich nie ma, bo bardzo często nie podpierają swoich dowodów żadnymi przykładami. Odpowiedź na poziomie 2 letniego dziecka w formie "tak, bo tak", "nie bo nie" - jest żałosna.

A moje tematy powstają z takich względów, że chciałem poznać odpowiedzi na swoje pytania.
    Ale widocznie współczesny użytkownik forum elektroda.pl jest osobą prostą i bardzo ograniczoną - W końcu chęć do powiększania swojej wiedzy jest tendencją ludzi sukcesu - co bardzo przeszkadza innym.

Kiedyś od mądrego profesora usłyszeliśmy zdanie

- Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi od ludzi, którym wydaje się, że Wasze pytania są głupie. Wtedy przyjmijcie poprawkę, że to oni są ograniczeni wiedzą i własną manią wielkości - bo pewnie sami nie znają odpowiedzi na wasze pytanie - Człowiek inteligentny odpowie wam na każde nawet najgłupsze pytanie.

Mój post nie wnosi nic nowego do tematu - ale jak mi ktoś zadaje pytanie i nie umiem na nie dopowiedzieć to po prostu nie odpowiadam.

Moderowany przez telesat1:

Regulamin p. 3.1.11, 3.1.6, 3.1.9.

0
  • #13 14 Sty 2016 10:07
    Darek.S
    Poziom 31  

KIEROWCA_VW napisał:

Osoby, które poprawnie odpowiadają na Twoje pytanie obrzucasz błotem, bo sedno sprawy zawarły w trzech słowach, zamiast opublikować magisterski wywód na 15 stron, poparty relacjami z badań i ćwiczeń.

Ponieważ autor jak widać pragnie dokładnej odpowiedzi ( jak sądzę niedawno był studentem a może ma do czynienia ze środowiskiem akademickim ) pozwolę sobie sobie na mały komentarz na przykładzie postu #5 oznaczonego jako pomocny
    kanareczek89 napisał:

- przeglądałem różne strony, różne sklepy i opinie są praktycznie 50 na 50, czyli albo zadziała albo nie.

1.
    laryadi napisał:
    Karty są parowane więc nic z tego .

To prawie w 100% prawda. A dlaczego prawie to zaraz

2.
    laryadi napisał:

Te tunery można przerobić na E2

To prawda. Kosz przeróbki modchipem powyżej 100zł za sztukę ( a z wymianą procesora a to ciut lepszy wariant drożej )

3.
    laryadi napisał:
    i wtedy coś da się z nimi zrobić .

Pod warunkiem że punkt 1 to będzie nieprawda. A żeby tak było musiałbyś sparować drugi i trzeci dekoder z kartą z tego pierwszego co jest możliwe ale po pierwsze nielegalne a po drugie
    4.
    laryadi napisał:
    Szkopuł w tym ,że gra nie warta świeczki (nie opłacalne ).

I to absolutna prawda
    Dlatego napisałem , że punkt 1. to prawda ale nie do końca ( ale z praktycznego punktu widzenia już tak)
    laryadi napisał:

zainwestuj w jakieś normalne tunery .Nowe na linuxie już dorwiesz za około 350-400 zł

Prawda pod warunkiem spełnienia punktu 3.
    5.
    laryadi napisał:
    a jak nie chcesz na linuxie to poniżej 200 zł. dorwiesz jakiegoś opticuma ,czy fergusona ,który i tak będzie lepszy od tych wynalasków od byłej N-ki .

Nawet po spełnieniu warunku z punktu 3. Ferguson czy Opticum nie ruszy z tą kartą. Inna sprawa, ze na oryginalnych softach tych tunerów tego warunku spełnić się nie da a na nieoryginalnych chyba też. A taki splitter jak w pierwszym otwierającym poście to już żadnych szans nie ma - obojętne jak dobry tuner miałby z nim współpracować. Pozdrawiam.

0
  • #14 15 Sty 2016 14:38
    laryadi
    Poziom 17  

Karta zadziała w tunerach z czytnikiem conax lub uniwersalnym, ale będą działać tylko kanały nieparowane (oferta zbliżona do smart HD)?
    Na tym spliterze nie wiem.

0
  • #15 15 Sty 2016 15:25
    Darek.S
    Poziom 31  

laryadi napisał:
    Karta zadziała w tunerach z czytnikiem conax lub uniwersalnym ,ale będą działać tylko kanały nieparowane (oferta zbliżona do smart HD)
    Na tym splinterze nie wiem

Tu muszę przyznać rację. Ale oferta będzie mocno okrojona a tego nie brałem pod uwagę. O ile widzę na zdjęciu jest to Big i po zmianie softu powinien współpracować z Conaxem. Nie wiem jak z przekazywaniem uprawnień. I zasadnicza kwestia to wątpię by ta okrojona wersja wchodziła w grę bo wszak ciekawsze kanały są parowane. Chyba, że ten pierwszy dekoder z kartą był właśnie kupiony na Smart HD a były i chyba do tej pory są takie oferty od Cyfrowego Domu/NC+, bo to zmienia postać rzeczy.

0