Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Camry cr 111- wymiana termostatu

MarK601 13 Jan 2016 09:17 4557 4
 • #1
  MarK601
  Level 8  
  Prawdopodobnie uszkodzeniu uległ termostat bo w stanie "zimnym"jego regulacja jest jak najbardziej wyczuwalna,natomiast po rozgrzaniu pokrętło jest bardzo ciepłe i obraca się prawie bezwładnie.Ponadto termostat nie reaguje na żadne ustawienie temp.po prostu grzałki grzeją na max.
  Jeżeli to możliwe proszę o opis sposobu "dotarcia"do miejsca zamontowania.
  Typ termostatu znalazłem na stronie producenta :cry:
  Edit: 22 Sty 2016 08:44
  Do termostatu się jakoś dostałem i swobodnie go wyjąłem, niestety termostat nie działa jest jakby przegrzany bo po załączeniu styki zwierają się w każdym jego położeniu niezależnie od nastawionego zakresu temp. Obszukałem cały internet i ten model znalazłem tylko na stronie w ukraińskim sklepie to mnie bardzo zdziwiło, że części do znanej firmy nie mogę kupić w Polsce. Mam nadzieję, że za waszą pomocą coś jednak znajdę. Przedstawiam wygląd termostatu.
  Piekarnik Camry cr 111- wymiana termostatu
 • #2
  robak20071990
  Level 2  
  Witam. Mam identyczny problem jak Ty, powiedz udało Ci się gdzieś dostać ten termostat czy kupiłeś jakiś zamiennik? Jak możesz to podaj mi typ tego termostatu to sam też będę szukał. Z góry dzięki :-)
 • #3
  MarK601
  Level 8  
  Witam.
  Niestety po obszukaniu wszystkich możliwych stron Allegro oraz telefonicznej konsuly
  tacji z producentem niczego odpowiadającego zakresowi nie znalazłem.
  Sam wykombinowałem że przy temp..ok.220st.C wewnątrz piekarnika temperatuta w komorze gdzie znajduję się termostat wynosi ok.60-70 st.C.Załozyłem więc coś takiego.Termostat bimetaliczny KSD301 10A/250V 70C NC
  Ma to niestety tą wadę że nie ma regulacji temp.po prostu przy wzroscie temp.do ok.220-230 st termostat rozłącz się i taką temp.trzyma.
  pozdrawiam i jakbyś coś znalazł daj znać
 • #4
  robak20071990
  Level 2  
  Witam. Ja też nie znalazłem nic podobnego (ciekawe że na Ukrainie są ;-))Postanowiłem wykorzystać termostat z kapilarą o regulacji temperatury 50-300*C, niestety nie potrafię powiedzieć od czego był oryginalnie po prostu taki znalazłem wśród rupieci. Tak jak na załączonych zdjęciach kapilarę wsunąłem pomiędzy blachy i skręciłem śrubkami aby uszczelnić komorę. Jak na razie wszystko z piekarnikiem ok, był trochę problem z podziałką temperatury, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, przecież wiadomo że 100*C na podziałce to jakieś 180*C w realu:-) Piekarnik Camry cr 111- wymiana termostatu Piekarnik Camry cr 111- wymiana termostatu Piekarnik Camry cr 111- wymiana termostatu Piekarnik Camry cr 111- wymiana termostatu
 • #5
  MarK601
  Level 8  
  Przeszukując internet na stronach firmy "North.pl"znalazłem poszukiwany termostat.
  Cena przystępna dostawa błyskawiczna,działa bez zastrzeżeń.
  Jak najbardziej polecam.Temat uważam za zakończony.
  pozdrawiam