Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 Pluriel kontrolka kontroli trakcji i skrzynia automatyczna - usterka

13 Jan 2016 09:23 8736 2
  • Level 8  
    W Citroenie C3 Pluriel 2003r silnik 1.6 coraz częściej podczas jazdy zapala się lampka od kontroli trakcji i równocześnie przestaje działać automatyczna skrzynia biegów. Muszę wtedy przełączać na tryb manualny i przełączać biegi płatkami przy kierownicy. Czasem wystarczy wyłączyć zapłon i po ponownym uruchomieniu już jest OK, ale po jakimś czasie znów się to dzieje. Kiedyś już tak się działo, ale nie świeciła kontrola trakcji, tylko nad numerem biegu pojawiał się symbol śnieżynki i przestawały działać biegi w trybie automatycznym - naprawił to elektryk, ale "tymczasowo" (nie mówił co zrobił). Teraz dzieje się to samo, ale zamiast symbolu śnieżynki świeci kontrola trakcji. Co jedno może mieć wspólnego z drugim? Czy ktoś miał już podobny przypadek?
    Citroen C3 Pluriel kontrolka kontroli trakcji i skrzynia automatyczna - usterka
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 40  
    Bez diagnozy można wróżyć.
  • Level 8  
    Rozwiązanie: czujnik kontroli trakcji pokazywał nawet podczas postoju prędkość 622km/h (naderwany kabel, pokryty tlenkami) i pewnie dlatego skrzynia wariowała. Niestety, okazało się to już po wymianie sprzęgła i nowego "robota" - wybieraka, za w sumie prawie 2000PLN. Czujnik wymieniono mi na końcu, bo cały czas mechanicy (kilku ich było), którzy sobie ten samochód przekazywali nie umiejąc naprawić (trwało to równy miesiąc) twierdzili, że ten czujnik nie może mieć nic wspólnego ze skrzynią, podczas gdy ja przysięgałem że zawsze dzieje się to razem. Dlatego wydałem na to 2000PLN zamiast 150PLN. :cry: