Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-9055CDN - Czy można zresetować komunikat o pełnym tonerze resztkowym

theded 13 Sty 2016 11:03 870 5
  • #1 13 Sty 2016 11:03
    theded
    Poziom 14  

W drukarce DCP-9055CDN wyświetla się komunikat o pełnym pojemniku na toner resztkowy. Czy da się go jakoś zresetować, czy muszę kupić nowy? W menu serwisowym (otwarcie tacki i przycisk cofnij) nic takiego nie widzę. W serwisówce znalazłem tylko info o wymianie ale o resetowaniu nie. Można to jakoś zrobić czy kupić nowy. Drogi nie jest ale to chyba strata kasy skoro stary można opróżnić.

0 5
  • #2 13 Sty 2016 20:14
    Markus-76
    Poziom 11  

Witam. W tych urządzeniach jest specjalna kaseta na zużyty toner , znajduje się pod bębnem i pasem transferowym. Jak się przepełni to blokuje czujnik. Najlepiej wymienić na nowy zbiornik.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Sty 2016 22:06
    endriuf
    Spec od drukarek

Ew. można go opróżnić. Z tego co pamiętam, to tam jest czujnik optyczny.

0
  • #4 14 Sty 2016 06:51
    theded
    Poziom 14  

Nie napisałem, ale opróżniłem i komunikat został. Wysypałem + odkurzacz więc raczej na czysto. Coś trzeba wyklikać w menu czy ewentualnie jest źle oczyszczony? Jeśli tak, to który element oczyścić?

0
  • Pomocny post
    #5 14 Sty 2016 20:52
    Markus-76
    Poziom 11  

Witam. Nowy zbiornik po założeniu sam kasuje komunikat. Sprawdź czy czujnik po czyszczeniu zbiornika jest u góry (przesyłam zdjęcie). Sprawdź czy czujnik w urządzeniu nie jest czymś blokowany (przesyłam zdjęcie).
    Brother DCP-9055CDN - Czy można zresetować komunikat o pełnym tonerze resztkowym Brother DCP-9055CDN - Czy można zresetować komunikat o pełnym tonerze resztkowym

1
  • #6 25 Sty 2016 15:27
    theded
    Poziom 14  

Zbiornik kupiłem nowy ale chyba wiem w czym był problem. Jak opróżniłem zbiornik to mimo, że go odkurzyłem chyba nie oczyściłem tego przezroczystego kwadracika. Wydaje mi się, że był czarny tj był w nim toner. Dziś byłem zerknąć do drukarki i komunikat zniknął a zwróciłem uwage na ten przezroczysty kwadracik, który z tego co pamiętam był czarny :P Dziękuję bardzo za rady. Zamykam temat.

0