Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku

henio 123 13 Jan 2016 17:30 2808 11
    henio 123
    Level 23  
    Witam.Problem jak temacie.Posiadam prostownik w kt鏎ym pad這 uzwojenie pierwotne transformatora. AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku W zwi您ku z tym naby貫m ten transformator. AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku Transformator ten posiada na na uzwojeniu wt鏎nym >>dwa 鄴速e przewody<< napi璚ie na biegu ja這wym 16 V.Jestem laikiem w tej dziedzinie wi璚 prosz o pomoc.Chodzi mi o to czy napi璚ie nie b璠zie za du瞠 do tego prostownika bowiem ma on maxymalny pr康 豉dowania 10A.Mo瞠 to b璠zie pomocne wrzucam fotki tego prostownika. AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku Z g鏎y dzi瘯uje za wyrozumienie i pomoc .
    kindlar
    Level 41  
    Skoro wymieniasz trafo mo瞠 pomy郵e o dodaniu automatyki 豉dowania. Za wysokie napi璚ie mo瞠 uszkodzi akumulator a jednocze郾ie trudno samemu przez ca造 czas nadzorowa proces. Mo積a odwin望 po kilka zwoj闚 wt鏎nego i zrobi odczepy aby dobra napi璚ie do danego aku (gdyby by這 zbyt wysokie). Masz woltomierz w prostowniku?
    henio 123
    Level 23  
    Witam. Dzi瘯i a odzew .Ten prostownik posiada tylko amperomierz .To prostownik z marketu.Po pomiarze pozosta造ch wyprowadze to; fioletowy gruby +fioletowy cienki 10.5 V fioletowy gruby +niebieski 8.0V.Ten tranformator jest kupiony z allegro. AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku tego Prostownik posiada co na dw鏂h ostatnich fotkach z elektroniki. Ale nie mog rozszyfrowa bo nie posiadam schematu tego prostownika.Po symbolach widz 瞠 to nie ten sam co oferowa sprzedawca.Problem jest w tym 瞠 poprzedni transformator posiada odr瑿ne uzwojenie wt鏎ne i pierwotne z wy陰cznikiem termicznym zamkni皻ym.Jakie zabezpieczenie zastosowa w tym nowym trafo by nie doprowadzi do ponownego spalenia.Zastanawiam si czy nie zakupi na AVT czego嗆 takiego. AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku Z opisu wynika 瞠 posiada wszelkie zabezpieczenia i mog豉 by wsp馧pracowa z tym prostownikiem.
    logitech55
    Level 9  
    Wyj軼ie z transformatora na prostownik masz z grubego bia貫go i czerwonego
    henio 123
    Level 23  
    Witam.Po zainstalowniu mostka prostowniczego napi璚ie wynosi 14.5 V.My郵 瞠 taki pr康 jest do przyj璚ia.Przystawka z AVT ma wym鏬 17 V na wt鏎nym trafo .To trafo ma 16.7 v czyli by mog這 by.Posiada kontrol napi璚ia akumulatora wy陰cza豉 豉dowanie akumulatora przy 13.6 V. I nie potrzeba go pilnowa.Te marketowskie prostowniki maj trafo,mostek prostowniczy ,amperomierz.Bez kontroli mo積a akumulator ugotowa.
    PEPE64
    Level 16  
    Witam Kolego. Je郵i chodzi o przystawk AVT3120, to w豉郾ie sam zam闚i貫m. Na dniach ma doj嗆. Jak polutuj, to przetestuj i dam zna czy warto. Te w豉郾ie modernizuj stary prostownik selenowy, kt鏎ym 豉duj zapasowe akumulatory i zdarza mi si zapomina o wy陰czeniu :( A ugotowa aku to par lat temu te mi si zdarzy這. Pozdrawiam.
    henio 123
    Level 23  
    Witam mam pytanie tego rodzaju .Naby貫m transformator jako zamiennik do tego spalonego.Ten transformator posiada dwa uzwojenia na jednym karkasie .Rzecz polega na tym jakie zastosowa zabezpieczenie przed przegrzaniem uzwojenie pierwotne .Poprzednie trafo posiada這 na jednym karkasie dwa odr瑿ne uzwojenia.Mia na pierwotnym zabezpieczenie w postaci wy陰cznika termicznego zamkni皻ego.
    solar744
    Level 18  
    Kolego z tego co wida na zdj璚iach z Twojego prostownika to na fotce wida tyrystor i uk豉d sterowania nim.
    Tak dla przypomnienia to napi璚ie wyra瘸my w Voltach a pr康 w Amperach.
    W prostownikach domowych woltomierz jest zb璠ny, wystarczy amperomierz im dok豉dniejszy tym lepiej.
    Co do wyprowadze zakupionego trafa to posiada ono dwa uzwojenia wt鏎ne, cienkie przewody to jedno a grube to drugie ( do prostownika wykorzystaj grube )
    Co do rozwi您a konstrukcyjnych to jest ich wiele.
    Je郵i chcesz mie inteligentny prostownik to zastosuj opisany uk豉d i 篡cz powodzenia
    PEPE64
    Level 16  
    Zastosuj (jak si obawiasz) bezpiecznik termiczny. http://allegro.pl/bezpiecznik-termiczny-10a-99-c-0378-i5041282608.html Dost瘼ne s do 25A i temperaturze nawet 700C AFEN 10 - wymiana tranformatora w prostowniku [url=https://obrazki.elektroda.pl/5874666700_1453580500.png][img]http:// Tylko musisz umie軼i go w trafie. Odwi t 鄴速 izolacj przylutuj do jednej ko鎍闚ki uzw. pierwotnego, i zawi z powrotem wyprowadzaj帷 drugi koniec bezpiecznika na zewn徠rz.
    P.s. Przystawk AVT3120 ju mam,tylko czasu brak na monta.
    henio 123
    Level 23  
    Witam.Ja mam ju uruchomion t przystawk.Dzia豉 bez zarzutu .Po na豉dowaniu akumulatora pali si zielona dioda ,nast瘼nie migaj wszystkie diody.Co tego zabezpieczenia to trafo ma nawini皻e trzy uzwojenia warstwowo .Pierwotne + dwa wt鏎ne.Je瞠li zainstaluje na zewn徠rz karkasu to zanim si uruchomi to zabezpieczenie to pierwotne mi si zjara.Na pocz徠ek nagrzeje si pierwotne potem wt鏎ne i dopiero zadzia豉 wy陰cznik.Takie zabezpieczenie mia貫m na tym starym trafo .Ale tam by造 dwa odr瑿ne uzwojenia na tym samym karkasie .Pierwotne +wt鏎ne.Tak my郵 mo瞠 si myl.
    PEPE64
    Level 16  
    Witam. Jak masz ju t przystawk, to termik sobie daruj. Ja swoj dzisiaj zmontowa貫m, ale testy w po這wie tygodnia dopiero. Pozdrawiam.
    henio 123
    Level 23  
    Witam.Problem zosta usuni皻y przez zainstalowanie innego trafo.