Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)

13 Sty 2016 18:22 2247 8
 • Poziom 3  
  Witam, tak jak w temacie mam zepsutą szlifierkę. Chodzi o to, że chciałem coś sobie przeciąć i podłączyłem szlifierkę, nacisnąłem przycisk uruchomiła się, tarcza się normalnie obracała i przez przypadek pościłem włącznik, wcisnąłem włącznik i nie chciała się włączyć; jaka może być przyczyna tego? Dodam iż szlifierka została kupiona około 2 tygodnie temu, więc niemożliwe, że szczotki się skończyły. Posiadam drugą szlifierkę, która normalnie chodziła tylko tyle że tryby się zjechały a części zamiennych do niej nie ma. I co wymienić? Na zdjęciu szlifierka po lewej to ta co ma zepsute tryby, a ta co jest po prawej to ta co nagle przestała działać.
  Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)IMG149..jpg Download (130.58 kB) Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)IMG150..jpg Download (121.16 kB) Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)IMG149..jpg Download (134.75 kB) Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)IMG149..jpg Download (120.31 kB) Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)IMG150..jpg Download (105.87 kB) Jak naprawić szlifierkę kątową? (nie uruchamia się)IMG150..jpg Download (84.62 kB)
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 3  
  Sprawdziłem zwykłą próbówką.
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 13  
  Źle zrobiłeś że nie oddałeś na gwarancję skoro 2 tygodnie temu kupiłeś i już sie zepsuła. Nie wiem jaka to jest marka, ale jeśli jest to sprzęt za kilka zł to z doświadczenia wiem że najczęstszą usterką jest zwarcie na uzwojeniu silnika albo przepalenie uzwojenia.
 • Poziom 37  
  nowy.zielony.pczątku napisał:
  Sprawdziłem zwykłą próbówką.

  Miernikiem mierz.
 • Poziom 31  
  Sprawdź przewód (podłącz żarówkę) i włącznik, one często w tych zabawkach szwankują.
 • Poziom 3  
  Dokładnie jest to szlifierka z tak zwanej "giełdy" z rumunami. Jutro zrobię tak jak mówicie.
 • Poziom 8  
  Gdyby to się nie udało,to spróbuj zamienić głowicę z tej nowej do tej starej.
 • Poziom 22  
  Wyjmij uszkodzone tryby i kup w tym "sklepie " co kupiłeś szlifierkę . Jakoś nie wierzę ,że tych zębatek nie ma na targowisku.
  Sprawdź dobrze kabel zasilający - może być przy tym zimnie na dworze złamany, a jeżeli jest OK to sprawdzaj dalej: czy wyłącznik jest sprawny.
  Możesz też podłączyć szlifierkę innym sprawnym kablem z pominięciem wyłącznika.

  Sławek