Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTS83T - Nie włącza się

elmor368 13 Sty 2016 21:04 1665 6
  • #1 13 Sty 2016 21:04
    elmor368
    Poziom 20  

Witam i proszę o pomoc. Pralka Candy CTS83T nie działa. Po włączeniu zapala się po krótkiej chwili czerwona kontrolka i na tym kończy się jej praca. Programatorem ustawiłem program , ale na stykach elektrozaworu napełniania pralki wodą nie ma napięcia. W pralce płyta elektroniki ma oznaczenie:
    91201336 GIAS VS-A25
    50/02 TRONICS L-726
    Na płycie nie ma oznak jakichkolwiek uszkodzeń. I tu moje pytanie : czy na tej płycie do gniazd oznaczonych jako : K6, K7, K13, powinny być podpięte jakieś kable, czy te gniazda są nie wykorzystane?

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2016 23:48
    nares
    Specjalista AGD

Do K7 jest podłączony taśmą, panel sterujący.

1
  • #6 16 Sty 2016 22:02
    elmor368
    Poziom 20  

Ponieważ okazało się, że w tym modelu Candy CTS83T , ładowana od góry, gniazdo K7 jest niewykorzystywane, tak że sugerowana taśma nie ma zastosowania.

Dopytam się czy ktoś z Kolegów z ciekawości rozbierał blokadę pokrywy. Czytając posty związane z tym typem uszkodzenia, wiele Kolegów sugeruje uszkodzenie tej blokady. W moim przypadku, po załączeniu zasilania i ponownym wyłączeniu , przez chwilę nie można otworzyć górnej pokrywy.

Załączam fotkę tej blokady. Po wypięciu od niej 3 przewodów próbowałem omomierzem pomierzyć rezystancję miedzy kolejnymi pinami. Miedzy pinami przypisanymi do przewodu koloru brązowego i zielonego miernik wskazał około 950Ω, a między białym i pozostałymi dwoma ( brązowym i zielonym ) przerwę. Czy te wskazania są prawidłowe i świadczą, ze ta blokada jest sprawna?Bo pozostaje mi w przeciwnym wypadku jedynie zakup płyty z elektroniką, a jest ona dość droga.
    W skrócie czy ktoś może wyjaśnić zasadę działania tej blokady?
    Z góry dziękuję za uświadomienie mnie, jako że to nie moja profesja.

1
  • #7 18 Sty 2016 10:43
    elmor368
    Poziom 20  

Czy nikt nie zna zasady pracy tej blokady i tylko na podstawie podstawienia nowej możecie stwierdzić , że jest ona albo sprawna lub nie?. Po telefonicznym kontakcie z Kolegą jozek_i uzyskałem odpowiedź na mój problem za co Mu składam podziękowanie i tym samym zamykam temat.

0