Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 607 2.2hdi biturbo - 2.2HDI biturbo zgasł nie odpala

13 Sty 2016 21:44 1332 17
  • Poziom 16  
    Witam mam problem z 607 samochód niestety był na letnim paliwie i w sylwestra zamarzł niestety musiałem wrócić pociągiem teraz pojechałem po niego auto zapaliło od strzału po przejechaniu jakiś 20km na katowickiej nagle zgasło.Odpaliło i przejechało kilkaset metrów i tak w kółko.Niestety wróciłem na holu.Myślę paliwo ale po zdjęciu za filtrem rurki po naciśnięciu gruszki leci aż miło.Po podłączeniu planeta w parametrach ciśnienie na listwie ponad 350 czyli ok. Błędy wszystkich 4 wysterowań wtryskiwaczy i się nie kasują o co chodzi czyżby sterownik ? Czy wtrysk sterownika jest blokowany przez jakiś czujnik ?
    Auto teraz kreci ale nie odpala -co o tym sądzicie
  • Poziom 16  
    Podmieniłem sterownik nic to nie zmieniło Potrzebuje pinologi do sterownika bosch edc16cp39 nr 0 281 012 478 może ktoś posiada ?
  • Poziom 31  
    ARTEMIAN napisał:
    Podmieniłem sterownik nic to nie zmieniło

Zrobiłeś immo w nim i nie odpalił i były te same błędy wtrysków , jakoś w no nie wierzę.
  • Poziom 16  
    Zrobiłem w nim immo bo to dla mnie żaden problem -powinieneś w to uwierzyć.
    Błędy po skasowaniu pojawiły się te same.Bardzo możliwe że brakuje jakiegoś napięcia właśnie na wtrysk do kompa a nie mam do tego żadnego schematu szukałem w galleto bo posiadam ale nie ma tam opisu tego sterownika.
  • Poziom 31  
    Czy to jest silnik 4HT?
  • Poziom 16  
    Tak silnik 4HT
    4 błędy każdy dotyczy braku wysterowania 1, 2 ,3, 4 wtryskiwacza
  • Poziom 16  
    Planet nie konkretyzuje właśnie wywala błąd i w opisie podaje te 3 możliwości
  • Poziom 31  
    Ja bym sprawdził czy któryś z wtrysków nie ma zwarcia do masy albo między pinami.
  • Poziom 16  
    Dlatego przydałaby się pinologia sterownika
  • Poziom 31  
    A po co ? Sprawdzasz na wtryskach.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Dzięki za schemat wiązka prześwietlona ale żaden z wtrysków nie ma rezystancji czyżby były tu wtryskiwacze piezoelektryczne -jak je sprawdzić ,.czy po prostu padły w nich cewki chyba mało możliwe .
  • Poziom 31  
    ARTEMIAN napisał:
    jak je sprawdzić

Przecież ci pisałem żebyś sprawdził ich rezystancje do masy i między pinami.
  • Poziom 16  
    Już sprawdziłem
    1 od lewej dolny pin pełna masa
    między pinami 180k
    pozostałe między pinami 180k
    wygląda że padł ten pierwszy zrobi się coś z nim czy do wymiany ?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Wymiana, choć do vieśwagenów ppd znam gości co naprawiają.

Dodano po 1 [minuty]:

Widzisz kolego , od 10 postu.
  • Poziom 16  
    Dzięki miałeś racje auto odpaliło na 3 cylindrach ,także dzięki georgesgr za dokumentacje razem udało się rozwiązać temat
    Dla potomnych po wymianie trzeba telekodować wtrysk