Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lark Ultimate 7i WIN- Windows 10 (poradnik)

Puuska 13 Jan 2016 21:47 10539 4
    Puuska
    Level 11  
    !!!METODA Z KARTĄ SD NIE DZIAŁA. WSZYSTKO ZA POMOCA PENDRIVA!!!
    Mam dobre wieści dla chcących zrobić update 7i WIN do Windows 10.
    Systemu nie radzę instalować przez "GWX.exe" ponieważ dotyk się wykrzacza (w moim przypadku sterowniki od Larka także "wariowały". No dobra przejdźmy do instalacji.
    1. Pobieramy (najlepiej na innym komputerze) iso Windowsa 10 x86
    2. Montujemy iso (np. Daemon Tools Lite)
    3. Podłączamy pendrive
    3.1 (nieobowiązkowy punkt). Możemy także zrobić to samo tylko pliki wrzucić na kartę microSD
    4. Przerzucamy wszsytkie pliki z iso na pendriva (nie trzeba robić bootowalnego ani formatować ;) )
    5. Podłaczamy pendriva/wkładamy kartę microSD, klawiaturę i myszkę do tabletu (naladuj do 100% i podlacz przez hub)
    6. Pobieramy przy okazji na pendrive paczkę z https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHc1xMj...d=D0332F12133FE681%21221&cid=D0332F12133FE681 (tak wiem że to dla 8i)
    7. Wyciągamy z C:\Windows\system32\drivers\ pliki SileadTouch.sys i SileadTouch.fw
    8. Wchodzimy w kafelkowe ustawienia
    9. Kopia zapasowa i odzyskiwanie>Odzyskiwanie>Zaawansowane ustawienia uruchamiania (coś takiego :P )
    10. Po wejściu klikamy myszką (lub dotykiem jeśli dziala na tym etapie) na zaawansowane a po tym na Wiersz Polecenia
    11. Przechodzimy na "dysk" naszego pendriva/karty microSD (zazwyczaj D:\ (pendrive) lub E:\ (karta) )
    12. Wpisujemy setup.exe przechodzimy jak przez zwykłą instalację Windowsa UWAGA!: Przy etapie wybierania dysku tylko i wyłącznie formatujemy "Windows", "Recovery" narazie nie ruszamy
    13. Po instalacji konfigurujemy system (nazwa użytkownika, konto microsoft itp.)
    14. Rozpakowywujemy paczkę pobrana wczesniej z https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHc1xMj...d=D0332F12133FE681%21221&cid=D0332F12133FE681
    15. Po rozpakowaniu wchodzimy w folder tejże paczki a następnie w katalog "Touch"
    16. Podmieniamy pliki SileadTouch.sys i SileadTouch.fw w tym folderze na te które zgraliśmy wczesniej na pendrive/kartę microSD
    17. Po podmianie wracamy do głownego folderu paczki i uruchamiamy "install.cmd"
    18. Po instalacji Robimy restart
    Jeżeli wszystko działa możemy dowolnym menedżerem partycji usunąć "Recovery i rozszerzyć "C:\"
    W moim przypadku ten sposób zadziałał :)
    Jedyne co nie działa to przednia kamera
    Jeśli ktoś nie ma sterownika - w załączniku mój. Podmieniamy w folderze touch
    Copyright © puuska/puszekkk 2016
    Attachments:
    leonov
    Level 42  
    Czy w ten sam sposób można zrobić dowgrade do Windowsa 7 ?
    Puuska
    Level 11  
    leonov wrote:
    Czy w ten sam sposób można zrobić dowgrade do Windowsa 7 ?

Trzeba zrobić iso które będzie x86 i będzie bootować w EFI tabletu. Tak czy siak bezsensem jest instalowanie na tym tablecie 7, 8.1 jest tu idealna.
    leonov
    Level 42  
    Puuska wrote:
    Tak czy siak bezsensem jest instalowanie na tym tablecie 7, 8.1 jest tu idealna.
    Tak ale nie wszystkie programy np. do diagnostyki pojazdów chcą współpracować z Windowsem 8, najlepsza jest 7-ka.
    Ilość miejsca po intalacji też jest ważna, szczególnie przy 16 GB jak tu.
    emcedwa
    Level 2  
    Kto by pomyślał, ale w 2019 dorwałem tego tableta (2014) i właśnie męczyłem się instalacją Win 10.

To jest niesamowite, jak ten proces ma wiele odnóg. Najważniejsza informacja do powyższej instrukcji: koniecznie uruchom ponownie istniejący system w tym trybie z wierszem poleceń.
    Zbootowanie z pendriva wywali błąd o sterowniki, którego nie da się obejść. Natomiast jeśli ten sam plik setup.exe odpali się z tego wiersza poleceń istniejącego systemu, to pójdzie... *.*
    Mnie bootował się z tego pendriva nawet jeśli przekopiowałem pliki z zamontowanego obrazu.. musiałem wyłączyć w BIOSie „boot from USB” czy coś podobnego.
    No i jeszcze jedno: paczkę ze sterownikami (tę z tego wątku kolegi https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3219307.html) należy odpalić w wierszu poleceń z uprawnieniami admina.!

A ten tablet mam bardzo dziwny. Ktoś go wprawił w MDF'owy kafelek jak na jakieś expo.. z logo Microsoftu :o W środku ręczna robota, przyciski wyprowadzone z pól testowych… Z Wolumenu za paręnaście zł.