Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin Zawodowy Praktyczny M.42 (technik pojazdów samochodowych) Styczeń 2016

xxxkubek 13 Jan 2016 21:58 25629 42
    xxxkubek
    Level 9  
    Witajcie, kiedy macie swój egzamin? Ja mam dopiero 20 Stycznia, może ktoś będzie miał przede mną?
    xxxkubek
    Level 9  
    Mógłbyś napisać co było na tym egzaminie?
    Edit.
    A dziś nie była tylko część pisemna?
    tomecz33
    Level 8  
    Ma ktoś z was zdjęcia testu z kwalifikacja m.42 styczeń 2016
    xxxkubek
    Level 9  
    Ja mam teorię, podaj mail to Ci podeślę
    tomecz33
    Level 8  
    Czy miał już ktoś egzamin praktyczny m42 .

Dodano po 36 [sekundy]:

Czy miał już ktoś egzamin praktyczny m42 .
    Krystix96
    Level 9  
    Pisaliście może teraz w styczniu może M.12 lub M.18?
    xxxkubek
    Level 9  
    A wy kiedy macie egzamin?
    tomecz33
    Level 8  
    Ja dopiero praktyczny z m42 ma 1 lutego jak by ktoś miał wcześniej to mógł by napisać co było na nim :)
    xxxkubek
    Level 9  
    Jak ktoś będzie miał to napisze... Nie trzeba pytać kilka razy pod rząd w dodatku... Kiedy Ty masz?
    xxxkubek
    Level 9  
    Ja mam w środę także napisze po egzaminie co i jak ;) choć mam nadzieje ze ktoś mnie uprzedzi...
    radi230
    Level 9  
    Witam miałem dzisiaj praktyczny egzamin
    radi230
    Level 9  
    Na egzaminie jest do wypełnienia zlecenie serwisowe w którym trzeba wypisać dane pojazdu z dowodu rejestracyjnego, trzeba opisać w karcie z momentami dokrecania sposób wymiany amortyzatorów w zadaniu pisze że nie sprawny jest prawy amortyzator ale wiadomo trzeba wymienić dwa przy tym nalezy wymienić śruby amortyzatora ( dwie górne i dwie dolne ) moment dokręcania jest opisany dla śrub oraz dla koła, należy też wypisać czynności obsługowe dla pojazdu po 60 tyś przebiegu i wypisujemy czynnośći z listy przy których stoi ( x) , na koniec kosztorys, czyli koszt obsługi 2 roboczogodziny i koszt naprawy 1,6 roboczogodziny ceny są w cenniku do tego filtry ( wszystkie wypisać ) 3 litry oleju i 4 śruby amortyzatorów to wychodzi gdzieś 877,50 . Na pulpicie macie folder z dwoma plikami jeden to wasze karty ( 4 ) a drugi to cennnik w którym nic nie wypełniacie. Wszystko w programie Excel
    Piotrek2344
    Level 10  
    Jakie dokumenty są do wypełnienia?
    radi230
    Level 9  
    no wszystko napisałem nie wiem jak one się dokładnie nazywają
    xxxkubek
    Level 9  
    Mialem dzis egzamin, w excelu schowaly sie dwie zakladki(nie bylo w ogole ich widac...)- zlecenie serwisowe i plan czynnosci, powiedziano nam o tym dopiero pod koniec czasu, (ok. 20min przed upłynięciem czasu egzaminu) ale chyba kazdy sie wyrobił, no ale juz na poprawki czasu bylo brak,
    Trzeba uzupełnic ceny netto i brutto, wykonac plan czynnosci i zlecenie serwisowe, i coś jeszcze no ale juz nie pamietam
    Do zrobienia byl przeglad po 60tys km i naprawa tylnego zawieszenia, auto to Panda z silnikiem 1.1 8V, koszt usługi wyszedł mi coś około 900zł, kolegom z klasy tez w okolicach 900zł, co prawda byli agenci którym wyszło 1700zł no ale tylko ze 2 osoby(co jest niemożliwe aby tyle wyszło) trudne nie było, my mielismy tylko utrudnienie z tymi zakładkami(nie wiem czy wszyscy tak mieli czy tylko u mnie w szkole tak)
    Edit. Nie widzialem ze ktos mnie uprzedził :D
    mi wyszło coś ponad 900zl 912 czy cos takiego, Liczylem dwa amorki, dwie śruby(zamiast 4 bo się pomyliłem) filtr oleju powietrza i paliwa, 3l oleju, no i robocizna, a Ty co liczyłeś jeszcze?
    tomecz33
    Level 8  
    Czy posiada ktoś może arkusze z tego ? :)
    MMMECHANIK
    Level 2  
    Koledzy co wpisywaliście w poszczególnych arkuszach ?
    radi230
    Level 9  
    2 amorki, 4 śruby, 3 filtry, 3 litry oleju , 2 rbh obsługi i 1,6rbh za naprawe no i tyle mi wyszło. U nas też tak było z tymi zakładkami.

Dodano po 18 [minuty]:

1. zlecenie serwisow
    - marka
    - model
    - pojemność
    - vin
    -data produkcji
    -dane właściciela

2. plan czynności ( wypisujemy poszczególne czynności dla wymiany amortyzatora czyli np demontaż koła itp, na końcu piszemy czynność powtarzamy dla np lewego amortyzatora ) Przy dokręcaniu dolnej i górnej śruby amortyzatora w tabeli obok zapisujemy ich moment dokręcania oraz moment dokręcania koła który jest podany

3. czynności obsługowe

wypisujemy konkretne czynności z tabeli po przebiegu 60 tyś przy których stoi ' x '

4. kosztorys

- koszt obsługi w tym zawarte jest wszystko co w czynnościach obsługi pkt 3 ( podana jest cena za rbh i obliczamy ) tam pisze dla samochodu po 3 latach przegląd 2rbh

- koszt naprawy amortyzatorów ( podana jest tabela ile czasu zajmują poszczególne czynności czasu mechanikowi i tam jest coś takiego : przygotowanie pojazdu na stanowisku 0,2 rbh , wymiana amortyzatora 0,6rbh czyli dwa to 1,2rbh no i zakonczenie pracy 0,2 rbh

- filtr oleju
    - filtr paliwa
    - wkład filtra powietrza
    - 3 litry oleju ( w cenniku jest za litr )
    - 2 amortyzatory tylnie
    - 2 górne śruby amortyzatora
    - 2 dolne śruby amortyzatora
    tadek69
    Level 1  
    Weźcie napiszcie dokładnie wyniki i obliczenia ile wam powychodziło, najlepiej to by było jak ktoś by zdjęcie wrzucił tego egzaminu.
    MMMECHANIK
    Level 2  
    Dzięki radi230 egzamin napisany,wyszło mi 877.60 mam nadzieje że do groszy się nie doczepią :-) Pozdro
    nomysz99661
    Level 1  
    Czy mamy wypisywać jakich narzędzi używamy? suwmiarka, klucz nasadkowy itp..?
    xxxkubek
    Level 9  
    Radi230, moim zdaniem trzeba bylo dodac koszt plynu hamulcowego, gdyz bylo napisane sprawdzic/uzupelnic plyn hamulcowy, a gdy robilem jakis test z m.42 na cke i byl taki zapis to trzeba bylo tez doliczyc ten plyn
    radzio3100
    Level 1  
    Siemanko. Ja mam jutro i jak mozecie to podajcie mi tresc zadania albo jakis spis cen
    xxxkubek
    Level 9  
    Skąd arkusz, skoro się go oddaje? Treść mniej więcej już napisaliśmy, po takich informacjach, które są wyżej, trzeba byc idi*tą aby tego nie zdać...