Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet Pro MFP M225 - Nie kręci silnik

endriuf 13 Sty 2016 22:44 1494 10
  • #1 13 Sty 2016 22:44
    endriuf
    Spec od drukarek

Witam.
    Trafiła do mnie drukarka HP LaserJet Pro MFP M225. Użytkownik wyjął zacięty papier. Podejrzewam, że nieprawidłowo. Obecnie drukarka włącza się, przechodzi inicjalizację i jest gotowa do druku. Silnik nie kręci napędem. Podczas próby wydruku, elektromagnes zwalnia sprzęgło. Oczywiście brak pobierania bo nie działa silnik. Flagi w pickupie i fuserze działają prawidłowo. Ręczne odchylenie flag powoduje komunikat o zacięciu. Więc tutaj czujniki działają prawidłowo.
    Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Dodano po 23 [minuty]:

Ręczne zakręcenie silnikiem powoduje, że wszystkie mechanizmy pracują. Więc nic nie jest zblokowane.

0 10
  • #3 19 Sty 2016 22:03
    Bitels85
    Poziom 24  

Wcale nie. Jeżeli drukarka uruchamia się i przechodzi w stan gotowości, otwórz i zamknij pokrywę tonera 6 razy w równych odstępach ok 2 sekund. Uruchomi się zaprogramowany w firmwarze engine test. Jeśli wypadnie poprawnie, drukarka wypuści wydruk z liniami.

0
  • #4 19 Sty 2016 23:18
    endriuf
    Spec od drukarek

Witam.
    Dzięki za odpowiedź. Niestety engine test nie idzie. Cyka elektromagnes ale silnik nie kręci. Okazało się, że drukarka na gwarancji. Sprzęt pewnie będzie wymieniony na wolny od wad. Więc nie dowiem się co było uszkodzone. Temat raczej do zamknięcia. Chyba, że ktoś ma jeszcze coś do dodania. Niestety nie posiadam części na podmianę.

0
  • #5 20 Sty 2016 06:54
    leeart

Poziom 34  

Bitels85 napisał:
    Wcale nie. Jeżeli drukarka uruchamia się i przechodzi w stan gotowości, otwórz i zamknij pokrywę tonera 6 razy w równych odstępach ok 2 sekund. Uruchomi się zaprogramowany w firmwarze engine test.

Jak ma się wydrukować skoro w żaden sposób nie kreci silnikiem.

0
  • #6 21 Sty 2016 19:35
    bahet
    Poziom 23  

Papier został na czujniku przy wyjściu papieru z fusera.

0
  • #7 21 Sty 2016 20:59
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 21 Sty 2016 23:03
    endriuf
    Spec od drukarek

bahet napisał:
    Papier został na czujniku przy wyjściu papieru z fusera.

Oczywiście drukarka była rozebrana, żeby sprawdzić czy gdzieś nie mam papieru. Tak jak wcześniej napisałem wszystkie flagi działają prawidłowo a ręczne odchylenie jednej z nich powoduje komunikat o zacięciu. Zapytam jeszcze znajomego w HP.

0
  • #9 14 Paź 2016 18:58
    MarVin_PL
    Poziom 22  

Podbijam temat.mam taki sam objaw.znalazł ktoś rozwiązanie?

0
  • #10 15 Paź 2016 00:37
    kemotix
    Poziom 17  

Tak jak pisał leeart. Albo silnik albo elektronika. Sam musisz sprawdzić które.

0
  • #11 19 Paź 2016 11:44
    cichy999
    Poziom 20  

Witam

Mam taki sam problem, znalazł ktoś może rozwiązanie??

Jedyne co sprawdziłem to przy próbie pobrania papieru przy wyłączonej wtyczce silnika napięcie 24V jest, ale jak podłącze silnik to napięcie ginie.
    Czyli wychodzi na to że albo płyta zasilacza,lub silnik.
    Uzwojenie silnika przejście ma.

Pozdrawiam

0