Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

epc3925 plus własny router - czy w trybie bridge działa na 100% jak modem?

lamparcicho 13 Sty 2016 23:12 2592 11
  • #1 13 Sty 2016 23:12
    lamparcicho
    Poziom 8  

Witam, czy jeśli kupię swój router do 150-200zł (btw jaki polecacie?) to będę miał jakąś kontrolę nad ustawieniami typu DMZ, uPnP i całą resztą przy EPC3925 od Vectry pracującym w trybie bridge? Czy jednak trzeba walczyć z nimi o zmianę urządzenia i dopiero wymiana na ich zwykły modem i podłączenie go do prywatnego routera da mi większą kontrolę i możliwości zmian oraz testowania, które ustawienia lepiej się sprawdzają? Pytam bo zależy mi na dostępie do paru ustawień, np. chciałbym sprawdzić czy mam wł. czy wył. uPnP bo do giercowania na ps4 w fife jest to często bardzo pomocne i ludzie na forum EA polecają to wyłączyć. Dziękuję z góry za pomoc :)

0 11
  • Pomocny post
    #2 14 Sty 2016 09:33
    VooVoo
    Poziom 33  

A kto Ci zautoryzuje Twój modem?? Musisz walczyć o wymianę.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Sty 2016 10:02
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie potrzeba wymiany - wystarczy przełączenie trybu pracy na bridge.
    Wtedy jego rola ogranicza się do przekazywania pakietów między interfejsem kablowym a pozostałymi portami.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Sty 2016 10:04
    przeqpiciel
    Poziom 30  

nie do konca jestem pewien czy vectra pozwala swoim modemom na prace w trybie bridge. raz probowalem ich przekonac ze chce bridge a nie router i sie nie udalo, moze komus innemu sie uda.

0
  • #5 14 Sty 2016 11:25
    VooVoo
    Poziom 33  

Można zażądać trybu bridge, ale jeśli się nie mylę dysponuje się 2 adresami IP. Czyli od strony switcha można podłączyć tylko dwa urządzenia. Jednym z nich będzie musiał być router,

0
  • #6 14 Sty 2016 11:29
    przeqpiciel
    Poziom 30  

VooVoo napisał:
    Można zażądać trybu bridge
    to najwyraźniej za słabo żądałem tego trybu bo mi nie włączyli.

0
  • #7 14 Sty 2016 14:35
    lamparcicho
    Poziom 8  

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Cisco można przełączyć w tryb bridge na ich stronie po zalogowaniu w Strefie Klienta. Jest wybór między ustawieniem router a bridge, można sobie zmienić kanał dla wifi oraz hasło i nazwę sieci. Aż tyle a raczej tylko tyle. Mnie zastanawia czemu w trybie router mam zielonego ptaszka w utorrencie natomiast w bridge jest tak jak na pierwszym screenie poniżej. W niczym to nie przeszkadza jeśli chodzi o działanie programu ale czy nie powinno być odwrotnie? Piszę o tym ponieważ naprawdę jestem początkujący jeśli chodzi o ten temat no ale wychodzę z założenia, że takie informacje i własne wnioski (nawet laika) mogą szybciej naprowadzić osoby bardziej zaawansowane, co przyczyni się do szybszego rozwiązania problemu tudzież celniejszej wskazówki ;)

Natomiast ten sam port wg wielu stron w przeglądarce jest otwarty (nie rozumiem tego, można się śmiać ale nie za głośno :P)

Żeby nie zakładać kolejnego tematu, zerknijcie proszę na parametry sygnału bo od tego chyba powinienem zacząć jeśli chcę mieć jak najlepszą jakość i prędkość połączenia.

Chciałbym, o ile to możliwe, aby ktoś potwierdził, że przełączył router od Vectry w tryb bridge jak ja, podłączył własny router i miał możliwość realnego zarządzania parametrami :) Bo z nimi ciężko się dogadać i zwyczajnie nie mam do nich zaufania mimo bycia klientem od kilkunastu lat.

0
  • Pomocny post
    #8 14 Sty 2016 19:40
    jurek.adam
    Poziom 43  

lamparcicho napisał:
    Cisco można przełączyć w tryb bridge na ich stronie po zalogowaniu w Strefie Klienta. Jest wybór między ustawieniem router a bridge, można sobie zmienić kanał dla wifi oraz hasło i nazwę sieci.
    Nie można włączyć tak bridge. Na Twoim zrzucie widać, że nadal działa jako router z aktywnym wifi.

lamparcicho napisał:
    zerknijcie proszę na parametry sygnału
    Sygnał jest fatalny i nadaje się do regulacji.

0
  • #9 14 Sty 2016 20:24
    lamparcicho
    Poziom 8  

Dziękuję @jurek.adam :) Czy byłbyś tak uprzejmy napisać mi jak znajdziesz chwilę, które parametry odbiegają od normy u mnie i jak to ma wyglądać? Niestety w moim miasteczku jak nie powiesz w BOK czego chcesz i jak ma być i dlaczego tak ma być to skończy się raczej na typowej spychologii, oznajmią mi że mi działa ok no bo przecież na stronie vectra.pl/test jest idealnie :P

Po czym poznałeś, że bridge nie jest aktywny? Bo w nawiasie obok numeru IP jest dopisek "preferred"? Tak czy owak niezłe jaja, dają możliwość przełączenia dla picu chociaż dla laika jak ja wyglądało ok: IP różne (przy trybie router jest 78.88.151.223 lub podobne wariacje 78.88.15x.xxx, przy bridge jak widać na screenie zawsze mam 88.156.219.96), nat2 w opcjach sieci ps4 przy trybie router a przy bridge nat1.

0
  • #10 14 Sty 2016 20:30
    jurek.adam
    Poziom 43  

lamparcicho napisał:
    które parametry odbiegają od normy u mnie i jak to ma wyglądać?
    Downstream i Upstream - widać niedopasowanie sygnału. Pomiędzy kanałami nie powinno być większej różnicy jak 2-3 dB.

lamparcicho napisał:
    Po czym poznałeś, że bridge nie jest aktywny?
    Pozycja: About -> Wireless Network jest na Enable, czyli wifi i nat aktywne tyle, że przyznawany jest publiczny IP. Taki dziwoląg.

0
  • #11 14 Sty 2016 21:24
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Aktywne WiFi nie świadczy o tym, że modem działa jako router.
    WiFi może działać tak samo w obu trybach pracy EPC3925.

0
  • #12 14 Sty 2016 21:31
    jurek.adam
    Poziom 43  

mbo napisał:
    Aktywne WiFi nie świadczy o tym, że modem działa jako router.
    Oczywiście, że działa jako router z NAT, bo tak jest to zrobione w Vectrze (po przeskanowaniu sieci wifi też je widać), a publiczne IP obsługiwane w tym Cisco jest przez opcję IP Pass-throught.

Natomiast w czystym bridge nie działa wifi i NAT.

0