Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 98r 2.0 tdi - Pod¶wietlenie rejestracji, pod¶wietlenie deski rozdzi

Wilkux5 13 Sty 2016 23:25 762 2
  • #1 13 Sty 2016 23:25
    Wilkux5
    Poziom 1  

Witam. Dzi¶ zauważyłem, że w mojej Astrze G nie ma pod¶wietlenie tablicy rejestracyjnej ( żarówki s± dobra ) , nie pod¶wietla także deski rozdzielczej ( chodzi o prędko¶ciomierz, obrotomierz itp.) oraz nie działa system, który informuje o wł±czonych ¶wiatłach po wył±czeniu zapłonu i wychodzeniu z samochodu ( charakterystyczny dĽwięk wydawało taka " syrena). Co może ł±czyć te wszystkie usterki ? Jaki¶ przewód, bezpiecznik ? Jestem zielony w elektronice samochodowej.

1 2
  • #2 13 Sty 2016 23:37
    ociz
    Moderator Samochody

Bezpiecznik nr 18, ewentualnie wł±cznik ¶wiateł.

2
  • #3 14 Sty 2016 00:08
    Staszek49
    Poziom 33  

Kolego na pocz±tek ustal, w którym miejscu w aucie znajduje się "tablica bezpieczników", następnie zorganizuj wykaz bezpieczników, z wyszczególnieniem który z nich (i jakiej warto¶ci) obsługuje poszczególne odbiorniki. Przypuszczam, że wozisz w aucie żarówki i bezpieczniki na zapas, a je¶li nie, to trzeba będzie dokonać ich zakupu. Przydatnym będzie też schemat "elektryki" auta, multimetr albo próbnik z żarówk± typu "samochodowego" np. 12 V/ 10 W i do dzieła - odwagi.

1