Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zetor 16245 - Potrzebny schemat instalacji elektrycznej

adam_sil 14 Sty 2016 00:38 2988 9
  • #1 14 Sty 2016 00:38
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Dostaliśmy dzisiaj ten ciągnik ze spaloną instalacją elektryczną. Chcąc zaoszczędzić czas przy odbudowie instalacji przydałby się nam schemat. Może ktoś z was ma lub wie skąd pobrać ? Dane ciągnika:

• #2 15 Sty 2016 11:08
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam ponownie. Może chociaż ktoś wie gdzie który przewód pod jaki bezpiecznik ma przyjść ?

• #4 16 Sty 2016 09:00
    adam_sil
    Poziom 20  

... ale to wydarłeś z tego Internetu :D. Tyle nam chyba wystarczy. Jesteś wielki.

Dzięki bardzo
    Pozdrawiam

• #5 27 Sty 2016 00:24
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam ponownie
    Potrzebowałbym opis poszczególnych elementów z tego schematu: SQ, SP, BQ a może ktoś ma ten schemat bardziej czytelny ?

Zetor 16245 - Potrzebny schemat instalacji elektrycznej

i jeszcze z tego SQ2 i SQ3

• #6 31 Sty 2016 14:39
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Więc zrobiliśmy instalację od nowa bo za dużo zamieszania było z tą poprzednią. Okazało się, że połowa kabli pod deską była zbędna. Przyszedł nowy przerywacz kierunkowskazów, alternator z wewnętrznym regulatorem, halogeny LED, dodatkowe przekaźniki. Mam pytanie o obwody, które powinny mieć zasilanie po włączeniu głównego włącznika prądu.
    Według mnie to powinien być obwód hamulca, światła awaryjne. Mogą tez być halogeny ale nie koniecznie. Czy może jest na to jakiś przepis ?

• #7 31 Sty 2016 16:26
    Sowik2
    Poziom 5  

U mnie w 8111 po włączeniu masy są lampy tylne robocze, radio, oświetlenie w kabinie i stop. Według mnie awaryjne też powinny być (u mnie nie ma ich w ogóle). A z pływakami paliwa sobie poradziłeś?

• #8 31 Sty 2016 18:14
    adam_sil
    Poziom 20  

nie wiem dlaczego ale ten ma tylko jeden choć dwa zbiorniki. Na razie nie jest podłączony bo czekamy na nowy, w starym rozleciał się druciany rezystor

• #9 31 Sty 2016 18:42
    Sowik2
    Poziom 5  

Widocznie były różne wersje.

• #10 07 Lut 2016 11:42
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam. Zetor zrobiony, można to wszystko ogarnąć bez schematu i - o dziwo - jest mniej kabli. Dzięki przekaźnikom ciągnik ma lepsze światła. Na światła i stop w przyczepie też dodaliśmy przekaźniki. Została do zrobienia jeszcze góra pod sufitem ( spalony silnik wentylatora, stare przekaźniki itp.) ale to następnym razem.

Temat zamykam i pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson