Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - Zakładanie komputera pokładowego

14 Sty 2016 01:41 882 4
  • Poziom 19  
    Witam, zastanawiam się nad wstawieniem komputera (wskazujący spalanie itp) do bory, kod silnika ALH. Jest to goła wersja bez elektrycznych szyb, lusterek i bez klimatyzacji. Co potrzebowałbym do zrobienia tego i jaki może być koszt?

Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Witam,

Koszt licznika + zgrania całości razem, pytanie czy sam będziesz z tym walczył czy komuś to zlecisz. Sygnały masz już doprowadzone, trzeba teraz zgrać immo i po kodować resztę

Zobacz na forum golfa już to było przerabiane i rozpisane
  • Poziom 19  
    Dzięki!
    No to doczytałem zegary z kompem, manetki, i zakodować immo. Czy da radę dołożyć sam wyświetlacz do starego licznika? Co z czujnikiem temperatury czy innymi? Coś jeszcze muszę dokupić?
    Jeżeli chciałbym dołożyć tempomat to też będzie gotowa wiązka, i czy cos więcej potrzebuje?
    Czy zrobię to kablem VAG z niższej półki (do 50 zł), jeśli nie to dochodzi koszt osoby która mi to zrobi.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Wyświetlacz można przełożyć tylko czy jest sens, trzeba mieć dawce i dłubać w obecnym.
    Wg mnie zakładasz cały drugi jak coś nie działa możesz wrócić do poprzedniego
    Jeśli nie ma czujników trzeba je uzupełnić, z tego co pamiętam wsadu licznika nie zaprogramujesz vagiem. Liczników też było kilka wersji i trzeba szukać odpowiedniej dla Twojego rocznika
    Do tempomatu potrzebujesz wiązkę manetka - biała kostka w skrzynce za licznikiem i aktywację VAGiem
    Pamiętaj żeby sterownik poduszek nie złapał błędu bo będzie potrzebne czyszczenie jego pamięci

Pozd
  • Poziom 19  
    Chyba jednak sobie odpuszczę, dużo zachodu. Kupiłem auto w ubogiej wersji (bez kompa, el. lusterek i szyb i klimatyzacji).
    Chciałem założyć elektryke to dowiedziałem się, że trzeba cały kokpit zdejmować.
    Mimo wszystko wielkie dzięki za zainteresowanie.