Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zyrandol halogen + LED - halogen nie swieci po wymianie LED

14 Jan 2016 10:04 1833 8
  • Level 9  
    Witam,

Mam zyrandol w ktorym sa cztery lampy halogenowe (12V) oraz 16 LED. Diody sa zainstalowane szeregowo po 4. Niektore diody sie przepalily i kupilem LEDy w sklepie i je wymienilem. Po wymianie i wlaczeniu wszystkiego lampy halogenowe nie chca swiecic. Po wlaczeniu slychac w srodku ciagle buczenie transformatora. Zarowki halogenowe nie chca zaswiecic, ale robia sie lekko czerwone oraz sie nagrzewaja. W czym moze byc problem?

Pozdrawiam,
    ja

@edit
    Dodam, ze zyrandol jest sterowany z pilota i mozna oddzielnie wlaczyc halogeny i ledy - wlacznik A- wlaczenie halogenow, wlacznik B- wlaczenie LED, wlacznik C - wlaczenie halogen + LED.

//poprawiłem diody LED na diody albo LED. kozi966
  • Helpful post
    Level 33  
    Jeżeli transformator buczy to może mieć zwarcie lub za duże obciążenie na wyjściu.
  • Level 9  
    grzeskk wrote:
    Jeżeli transformator buczy to może mieć zwarcie lub za duże obciążenie na wyjściu.

Ale po odlaczeniu tych LEDow i wlaczeniu halogenow lampy dalej nie chca swiecic :(
  • Level 33  
    Może przez przypadek zwarłeś gdzieś przewody i dlatego tak się dzieje.
  • Level 9  
    grzeskk wrote:
    Może przez przypadek zwarłeś gdzieś przewody i dlatego tak się dzieje.

Moze przez przypadek, gdzies cos... Dzis po poludniu bede sciagal zyrandol i sprawdze jak sie sytuacja przedstawia. Aczkolwiek prosilbym o wszelkie porady co i jak. Bede wdzieczny.
  • Level 9  
    @refresh

Rozbebeszylem lampe i sytuacja sie przedstawia nastepujaco. Sterownik od LED daje nam sygnal na elektroniczny transofmator (trafo na zdjeciu). Jedyne co poki moglem pomierzyc to to, ze rezystancja przylozona na wyjscie transformatora jest 0 Ohm. Wskazowki co moze byc zle? Jutro bede mierzyl napiecia bo poki co nie mam takiej mozliwosci. Zyrandol halogen + LED - halogen nie swieci po wymianie LED Zyrandol halogen + LED - halogen nie swieci po wymianie LED
  • Level 9  
    juz dziala, dzieki
  • Level 37  
    Nie ma dzięki, oświeć nas teraz co namotałeś.
  • Level 9  
    Bylo zwarcie na transformatorze, kupilem nowy i dziala jak ta lala