Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Soul 1.6 CRDI - Brak centralnego zamka po wymianie akumulatora.

hajduk123 14 Sty 2016 10:08 1551 2
  • #1 14 Sty 2016 10:08
    hajduk123
    Poziom 2  

Witam, Kia Soul 1.6 CRDI 2009
    akumulator rozładował się do zera po odpaleniu z kabli przestał działać centralny zamek (otwiera się tylko kluczykiem przy drzwiach kierowcy - otwiera wtedy odrazu bagażnik) więc wymieniłem akumulator po włożeniu nowego auto zamknęło się samo (centralny zadziałał), teraz jest tak samo jak wcześniej czyli tylko kluczyk i tylko drzwi kierowcy i bagażnik. Po naciśnięciu przycisku na pilocie normalnie światła się święcą (migają jakby się otwierał) tylko zamek nie łapie nic się nie dzieje. Guzik do zamykania wszystkich drzwi w aucie również nie reaguje.

Znalazłem w internecie jakieś schematy programowanie ale w Soul chyba jest coś inaczej albo źle coś zrobię.

Cytat:
    Podaję instrukcję synchronizacji ( programowania ) pilota c.zamka .
    1.Zewrzeć zworką piny 12 i 16 gniazda diagnostycznego 20 stykowego.
    2. Włączyć zapłon
    3. Nacisnąć przycisk Lock pilota dwa razy i jeśli odnieśliśmy sukces brzęczyk odezwie sie na około sekundę
    4.Wyłączyć zapłon - wyjąć zworkę i sprawdzić czy zamyka i otwiera

Proszę o pomoc.

1 2
  • #2 14 Sty 2016 18:05
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Wg. instrukcji powinno działać, możesz zapytać w serwisie o dokodowanie kluczyka, wymień baterię w kluczyku i spróbuj jeszcze wg. instrukcji.

1
  • #3 20 Sty 2016 14:06
    hajduk123
    Poziom 2  

Nic nie działa, a centralny nawet nie łapie jak otwieram drzwi kluczykiem. Dzwoniłem do serwisu powiedzieli 200zł sama diagnoza.

0