Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz i klawiatura - Mysz i klawiatura mają opóźnienia/lagi w Windows 7

14 Sty 2016 11:42 2121 13
  • Poziom 6  
    Witam.
    Od czasu przełożenia bebechód do innej obudowy mam problem z myszami i klawiaturami podączanymi do kompa. W Windowsie 7 64 i w grach (wszędzie). Opóźnienie nie jest duże (ok. 200ms), ale odczuwalne. Podłączałem już urządzenia na USB, PS2, laserowe, optyczne, przewodowe i bezprzewodowe (to samo na wszystkich wariantach) odpinałem już inne urządzenia USB by nie zakłócały, instalowałem sterowniki do myszy, wyłączałem synchronizację pionową w sterownikach Nvidii. Nie przeinstalowywałem systemu, bo mam tyle gier i programów poinstalowanych, że bym 3 dni robił backup, a potem 4 dni instalował.
    Jak w czymś pomoże, to mam płytę Gigabyte GA-H55M-S2V z i5 760 (LGA1156), GF GTX 560
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Nie uszkodziłeś przypadkiem czegoś podczas przekładnia sprzętu albo sam poddałeś sprzęt bezwiednie na wyładowania ESD bo zakładam że nie używałeś przy tym maty elektrostatycznej + opaski lub specjalnych rękawic ?
  • Poziom 6  
    płytę kładłem na tekturowe opakowanie i nie używałem rękawic żadnych. Nic nie uszkodziłem (przynajmniej nie wiem o tym), wszystko inne działa, a w ten sam port USB jak wepnę np kartę WLAN, to działa normalnie i bez problemów.
    P.S. Poza tym w życiu przekładałem już ok. 200 płyt głównych i kart graficznych kładąc je na czym popadnie i nigdy nie miałem problemów, że coś "padło" po przełożeniu.
    Dodam, że kondensatory nie spuchły. Zasilacz ten sam co był Chieftec 550W.
  • Poziom 12  
    Wyładowania ESD przenosi człowiek i nie ma znaczenia na czym leży sprzęt. Jeżeli masz w sobie ładunek elektrostatyczny doprowadzi on do uszkodzenia sprzętu w gorszym przypadku jak dla mnie do błędnych obliczeń. Może spróbuj wsadzić pendriva do portu w którym masz mysz czy klawiature. Zobacz jaki mniej więcej transfer pendrive osiąga i zrób benchmark, i porównaj :)

Dodano po 2 [minuty]:

To ty masz być uziemiony nie sprzęt. Najczęściej tak to się kończy że za 1001 razem dopiero coś takiego ma miejsce.
  • Poziom 43  
    Sprawdź jeszcze raz montaż kołki dystansowe, kable wszystko może coś przeoczyłeś.
  • Poziom 6  
    Wszystko jest podopinane. Testowałem mysz w różnych USB (z tyłu, z przodu, i te z tyłu specjalne przy PS2).
    Jest możliwe, że miałem tę wadę już wcześniej, ale jak miałem mysz laserową dla gracza na kabel, to tego tak nie odczuwałem. Po przełożeniu bebechów podpiąłem zestaw bezprzewodowej myszy i klawiatury i zorientowałem się, że jest coś nie tak. Jak powróciłem do przewodowej, to jest trochę lepiej. Teraz przy innym kompie ten zestaw bezprzewodowy działa szybciej niż przewodowa mysz na moim kompie.
    Nie szukam porad o tym, jak to się mogło stać, tylko co można z tym zrobić.
  • Poziom 12  
    Zrobisz benchmark portu czy będziemy dalej gdybać ?
  • Poziom 6  
    a jaką apką to uczynić?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Mam takie kuriozalne pytanie. Czy przypadkiem nie podłączyłeś ostatnio komputera do telewizora, bo wtedy mogłoby się okazać, że to o czym piszesz to tzw. input lag i nie ma nic wspólnego z Twoim komputerem? Zaznaczam, że pytanie jest kuriozalne, ale warto rozwiać wątpliwości dotyczące tego czy nie zmieniłeś ostatnio wyświetlacza, a reszta zbiegła się po prostu w czasie.
  • Poziom 6  
    Pwk napisał:
    Mam takie kuriozalne pytanie. Czy przypadkiem nie podłączyłeś ostatnio komputera do telewizora, bo wtedy mogłoby się okazać, że to o czym piszesz to tzw. input lag i nie ma nic wspólnego z Twoim komputerem? Zaznaczam, że pytanie jest kuriozalne, ale warto rozwiać wątpliwości dotyczące tego czy nie zmieniłeś ostatnio wyświetlacza, a reszta zbiegła się po prostu w czasie.

Nasuwa mi się teraz cytat z filmu "Qrwa Forest, jesteście genialni !!!"

Szacun Pwk.
    Dobre przeczucia miałeś. To prawda, zmieniłem od razu z monitora na telewizor 32". Wcześniej pod tym telewizorem na D-SUB był inny (trzeci) komputer i na nim było ok (więc nawet nie podejrzewałem i nie informowałem was o tym). Tego co ma opóźnienia podłączyłem przez HDMI, bo tak wszyscy zachwalali, że to takie nowoczesne, w pełni cyfrowe i od razu dźwięk idzie. Nawet nie przypuszczałem, że HDMI będzie lagować. Po przeczytaniu Twojego posta od razu pod ten sam telewizor podłączyłem się przez HDMI i D-SUB jednocześnie w trybie klonowania obrazu. Na HDMI kiszka, a na D-SUB jak ręką odjął.

Jesteś Wielki jak Małysz na skoczni.

Jeszcze dodatkowe pytanie: Co może być powodem opóźnienia na HDMI (grafika czy TV i czy można temu zaradzić?)
  • Poziom 12  
    Telewizor ma niski transfer przez złącze hdmi
  • Poziom 23  
    :)
    Za input lag z reguły odpowiedzialne są algorytmy poprawiania obrazu w telewizorze. W większości telewizorów da się je wyłączyć włączając tryb "Gry" dla używanego złącza hdmi, ale nie wiem czy Twój TV ma taką funkcję. Może się ona nazywać inaczej musisz sprawdzić w menu telewizora. Szukaj opcji związanych z trybem pracy hdmi bądź ustawieniami obrazu. Możesz też podać model telewizora.
  • Poziom 6  
    W moim telewizorze nie ma trybu GRY lub ZABAWY, więc pozostaje D-SUB.
    Dzięki, problem rozwiązany.