Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jenkers/ZW 14-2 DV KE/kocioł - Jak sprawdzić naczynie przeponowe i zawór bezp ?

14 Sty 2016 11:51 3090 1
  • Poziom 8  
    Witam,

proszę o pomoc w następującym temacie.

Podejrzewam, że gdzieś na mojej instalacji CO jest drobny wyciek. Wczoraj ustawiłem ciśnienie na manometrze na ok 1,8 bara, po porannej pracy kaloryferów ciśnienie spadło poniżej 1 bara. Na forum czytałem, że niektórzy radzą sprawdzić działanie naczynia przeponowego i zaworu bezpieczeństwa.
    Z instrukcji http://archiwum.szkolenia-junkers.pl/res-instrukcje.phtml?files_dir_id=631 rozumiem, że są to elementy nr 71 i 75.

Jaki test mam przeprowadzić aby sprawdzić czy ewentualna przyczyna uciekania ciśnienia nie leży w tych elementach ?

Co radzicie zastosować w przypadku braku usterek naczynia i zaworu (specyfiki do uszczelniania instalacji / lokalizowanie wycieku: termowizja,gaz znacznikowy,elektroakustyka) ?

Z góry, dzięki za wszelką pomoc!
  • Poziom 17  
    zawór bezp sprawdź podkładając pod niego zbiorniczek i sprawdź czy puszcza wodę szczególnie przy większej temp układu

Naczynie przeponowe - opróżnij kocioł z wody i sprawdź ciśnienie powietrza w naczyniu, ma być 0,2bara więcej niż słup wody w CO, ale nie mniej jak 1 bar. W naczyniu napompuj ok 1 bar i spawdź czy po kilku dniach ciśnienie powietrza jest takie samo