Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PCT5510 - silnik strzela

14 Sty 2016 13:40 1011 7
  • Poziom 2  
    Witam. Podczas obrotów silnik strzela, zrywa bębnem, tak jakby na kilka setnych sekundy tracił zasilanie i znów je odzyskiwał. Problem polega na tym że pralka nie może sie "ustawić" do wirowanie przez te przerywania. Programator nie wyświetla żadnego błędy.
    Na tym forum znalazłem informacje że przyczyną może być filtr przeciwzakłóceniowy, jednak po ominięciu filtra nic się nie zmieniło. Sprawdzałem również wizualnie programator, wygląda dobrze. Szczotki na silniku jeszcze się nie zużyły.
    Jaka jeszcze może być przyczyna?
  • Poziom 2  
    W pralce są drobne wycieki chyba z kaptura, ale na silnik nic nie kapie.
  • Poziom 2  
    Zauważyłem przed chwila że te strzelanie pojawia się tylko podczas ustawiania do wirowania. Szczotki są ok.
  • Poziom 22  
    Silnik do przeglądu zwłaszcza komutator, który najlepiej byłoby przetoczyć, a następnie odpowiednio dotrzeć szczotki. Dłuższe użytkowanie w takim stanie może
    spowodować wysypanie się wsadu i pralka nie będzie wirować, miałem taki przypadek. Poza tym wilgoć, która na pewno również w tej pralce jest ma wpływ na silnik należy osuszyć silnik.
  • Poziom 2  
    Niestety nie udało mi się usunąć usterki. Prawdopodobnie uszkodzony został programator, którego nie opłacało się wymieniać z uwagi na wiek pralki.