Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo/Yoga 500-15 - Długie uruchamianie - nietypowe

rafalb76 14 Sty 2016 15:58 1077 4
  • #1 14 Sty 2016 15:58
    rafalb76
    Poziom 11  

Witam. Laptop jest nowy. Długie uruchamianie polega na tym, że po włączeniu podświetla się klawiatura i cały czas jest czarny ekran, a po 15-30 sec dopiero podświetla się ekran, pojawia się napis "lenovo" i dalej uruchamia się normalnie i szybko.

Nietypowe jest to dlatego, że im dłużej lapek jest wyłączony, tym dłużej się uruchamia. I tak kiedy robię restart w czasie pracy - problemu nie ma. Jak wyłączę i włączam za parę minut też jest OK. Ale jak włączam po kilku godzinach, to już czarny ekran jest dość długo. Kiedy włączam dopiero następnego dnia, to czas do pierwszego wyświetlenia "lenovo" dochodzi do 30 sec.

To tak, jakby jakieś świece żarowe musiały się rozgrzać zanim laptop zacznie się uruchamiać :) Ale podświetlenie klawiatury startuje od razu. Co można z tym zrobić?

0 4
  • #2 15 Sty 2016 09:46
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Nie masz jakiegos urządzenia podpietego pod USB do tego laptopa? Poodłączaj wszytskie urządzenia na USB i spróbuj ponownie.

0
  • #3 15 Sty 2016 10:47
    rafalb76
    Poziom 11  

Nic nie jest podpięte, zmodyfikowałem kolejność bootowania, żeby dysk był na poczatku, powylaczalem w biosie rozne opcje, które podejrzewalem o spowolnienia przy starcie i dalej jest jak bylo.

0
  • #4 13 Sty 2017 23:39
    Kasiajka
    Poziom 1  

Mam to samo w tym samym modelu, kupionu w grudniu, wyłączyłam wszystkie programy uruchamiające się przy starcie i bez zmian...
    czekam na rozwiązanie

0
  • #5 14 Sty 2017 01:16
    rafalb76
    Poziom 11  

Laptop był nowy, z gwarancją, więc skontaktowałem się z serwisem i teraz to zabij mnie, ale nie pamiętam, czy coś przez telefon mi pomogli, czy musiałem im go wysyłać? Normalnie nie mogę sobie przypomnieć, ale potem już było OK i cały czas jest bardzo szybki.

0