Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics A700MK2 - chwilowe skrzypienie charczenie dźwięku

14 Sty 2016 16:36 636 4
  • Poziom 4  
    Witam.=
    Mam Technicsa A700MK2 ok 15 lat. Od jakiegoś czasu są chwilowe paro-nastosekundowe epizody charczenia dźwięku, szczególnie na małej mocy - coś takiego jak "stany nieustalone przy wyłączaniu wzmacniacza". Nie ma znaczenia rodzaj źródła. Nic nie zmieniałem w konfiguracji sprzętowej. Wzmacniacz idzie przez korektor SH-GE 70. Ale chyba korektor nie ma tu nic do rzeczy. Co to może być?
    Jestem obecnie niepraktykującym elektronikiem, który kiedyś tam, 30 lat temu sam robił wzmacniacze na 2N ale z tym sprzętem, nie mogę sobie poradzić, a w serwisie mówią, że ma całkiem przestać działać, to dopiero się nim zajmą.
    Proszę o pomoc bo lubię tego rzęcha (jak nie skrzypi)

Dawniej zdarzało się, że jeden kanał się nie włączał na przekaźniku i trzeba było trzasnąć wzmacniaczem żeby się załączył, a w ogóle to od początku prawy kanał ma dźwięk wyraźnie mniej soczysty i cichszy. Do tego ogólnie wydaje mi się, że brzmienie dźwięku stało się takie bardziej szorstkie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 41  
    Sprawdź przekaźniki załączające głośniki.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    Czyli przekaźniki mogą powodować takie zakłócenia w czasie pracy?

A mozna takie kupić bez problemu czy np. da się wyczyścic te co są?
  • Poziom 42  
    Większość przekaźników da się rozebrać i wyczyścić ich styki. Czy ten jest rozbieralny to musisz sprawdzić.
  • Poziom 4  
    na razie sie uspokoiło więc nie działam bo nie ma potrzeby