Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Ti 80 EE - Grzałka nie dostaje napięcia

14 Jan 2016 17:08 996 1
  • Level 9  
    Witam serdecznie,
    Miałem mały incydent z bojlerem, wybił mi bezpiecznik 16A automat, myślałem że to przypadek. Włączyłem ponownie i za drugim razem już bezpiecznik nie wybił a prądu nie było. Upaliło mi kabel w ścianie od bezpiecznika do 1 puszki (po rozmostkowaniu i podaniu napięcia 230V na kable N i F1 "po drugiej" stronie wychodziło już tylko 100V)

Rozebrałem bojler w środku grzałka była po sam wierzch w kamieniu nie zastanawiając się wymieniłem grzałkę na nową.
    Podłączyłem wszystko tak jak było z jednym ale w grzałce obok + i - jest dziurka i tuleja chyba na termostat i tam miałem wsadzony 1 kabel termostat -> idący na płykę a drugi drut 1,5mm2 na końcu zwinięty jak antenka który podtrzymywał chyba termostat u góry a wychodził z czarnej skrzyneczki (na zdjęciu)
    Do nowej grzałki teromemtr się zmieścił ale antenkę musiałem trochę wyprostować zeby weszła w węższą dziurę.

Bojler przez 4 dni grzał na 75 stopni i dziś rano nagle ustawiona temp na 75 a rzeczywista z boku 16stopni

Sprawdziłem miernikiem że 230V dochodzi do dwóch czarnych skrzynek na zdjęciu skąd potem idą bezpośrednio na grzałkę.
    Na pinie "in" jest 230V a na out o dziwo 20V
    Nie wiem jak to inaczej sprawdzić naprawić pomocy ;) Bo wydałem już $ na grzałkę a tu inny kwiatek

Ariston Ti 80 EE - Grzałka nie dostaje napięcia Ariston Ti 80 EE - Grzałka nie dostaje napięcia Ariston Ti 80 EE - Grzałka nie dostaje napięcia Ariston Ti 80 EE - Grzałka nie dostaje napięcia

Sprawdziłem omomierzem na 200Ω i wynik na omomierzu to 27,9Ω nie wiem czy to dobry czy zły wynik bo stara grzałka leżąca na kocu też daje wynik 28Ω :f
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 9  
    Ad topic, zaczyna się paranoja, kupiłem na OLX wyświetlacz z płytką z oficjalnie "spalonej tylko grzałki". Na sucho na stole rozłożyłem to, podłaczyłem pod 230, do przekaźnika czarnego wchodzi 230 wychodzi 0V nie wiem co mam zrobić czy ktoś tu może pomóc>