Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara - Nie odpala po flashowaniu...

14 Sty 2016 17:59 2136 7
  • Poziom 22  
    Witam.
    Dziś flashowałem po obd auto jak w temacie (1,9 DDIS silnik renault). Robiłem galetto 2 v54. Odczyt i zapis bez problemu (tylko obszar map). Niestety po programowaniu silnik nie pali. Mrugają kontrolki silnika i kontroli trakcji. Sterownik żyje, jest diagnoza, nie ma błędów. Wygląda mi to na immo (w parametrach - rozruch zabroniony) ale dlaczego się rozsynchronizowało? Sumy kontrolne są ok, wtryski zakodowane. Sterownik EDC16C3. Przerabiał ktoś podobny temat? Jeśli to immo to czym to ogarnę? Mogłem zrobić BDM ale zawsze szybko, szybko i du..a... :)
  • Poziom 34  
    Zadzwoń do mnie a wszystkiego sie dowiesz na temat tego złomu.Za duzo by pisać.A krotko mowiac w temacie zrobiłeś najwiekszy bład w tej branży,czyli poczytałeś to auto po obd.
    Zapraszam do kontaktu a powiem ci jak to postawić.
  • Poziom 31  
    Na stół eeprom ,flasch ,sparowanie immo.
  • Poziom 34  
    robi1214 napisał:
    Na stół eeprom ,flasch ,sparowanie immo.

Wiesz o tym ze tam immo siedzi tez w mpc?
  • Poziom 31  
    Synchro oczywiście w samochodzie ,galletto v53 to robi.

Dodano po 1 [minuty]:

Też kiedyś uwaliłem ddis 1.9
  • Poziom 34  
    robi1214 napisał:
    Też kiedyś uwaliłem ddis 1.9

i ja też:):):)
  • Poziom 22  
    Dzięki za pomoc. Okazuje się że "nie tak diabeł straszny". Galletto ma funkcję programowania klucza w takim wypadku w zakładce Tools dla suzuki. Klucz w stacyjkę jedno kliknięcie i wszystko wróciło do normy... :) Ale teraz na wszelki wypadek zrobię kopię BDM i każdemu to polecam! Pośpiech nigdy nie jest wskazany... :)

Pozdrawiam...
  • Poziom 9  
    Pfemek napisał:
    Dzięki za pomoc. Okazuje się że "nie tak diabeł straszny". Galletto ma funkcję programowania klucza w takim wypadku w zakładce Tools dla suzuki. Klucz w stacyjkę jedno kliknięcie i wszystko wróciło do normy... :) Ale teraz na wszelki wypadek zrobię kopię BDM i każdemu to polecam! Pośpiech nigdy nie jest wskazany... :)

Pozdrawiam...

Robiłem po obd gallettem v54, immo się zgubiło :( ... i jak biorę ten key recode tool wywala mi error : error data code 5, co zrobić??
    Kiedyś wgrywałem takie auto kessem po obd i poszło bezproblemowo, nie wiem jak to ugryźć, jakbym miał tech2 to może by uradził ale nie posiadam, może coś jest nie tak z moim gallettem? tak generalnie to wszystko inne flashuje bezproblemowo...