Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jakiej pralce są gumwane łożyska - jaką pralkę kupić?

14 Sty 2016 19:56 5265 10
  • Poziom 13  
    Witam

Chciałem kolegów zapytać, jaką pralkę byście polecili.
    W ciągu ostatnich lat padły mi już 2 pralki (po około 3 latach każda) z tą samą usterką: producent stosuje łożysko stalowe + uszczelkę gumową, która traci szczelność.
    Powinien stosować łożysko gumowane...

Oczywiście koszt wymiany w serwisie to często ponad połowa ceny pralki - czyli jest to zmuszenie do wymiany sprzętu po 3 latach.

Musze kupić kolejną pralkę, stąd pytanie do kolegów serwisujących AGD
    - gdzie macie najmniej awarii, lub tez w których pralkach psują się łatwiejsze do wymiany rzeczy niż łożysko..

Strasznie mnie to wkurza, że producenci celowo planują awarię, której koszt naprawy jest nieopłacalny. Powinni dawać obowiązkowo 5 lat gwarancji na łożysko...

Moje poprzednie przygody:
    Ariston WMG 722 - [Zlecę] wymianę łożyska w pralce Ariston WMG 722 - Warszawa
    Pralka Amica - demontaż bębna - jak? | (PCT4512B412) (wymiana łożyska)
  • Poziom 31  
    O gumowanych łożyskach pierwsze słyszę - a trochę się tego już na wymieniałem, może chodzi ci o łożyska kryte typu RS lub LU? A uszczelnienie typu łożysko + simmering to norma, ja sobie chwalę pod tym względem amicę , wymiana szybka , prosta i tania.
  • Specjalista AGD
    sirkubax napisał:

A co to takiego? Jakaś kosmiczna technologia?
  • Poziom 27  
    Problem jest taki, że to co było dobre jeszcze całkiem niedawno nie musi być dobre dziś. Mam wypasioną pralkę LG od 13 lat, mój syn również LG ma 3 lata. I obie póki co pracują bez zarzutu. Ale to były dość drogie pralki, mimo że ta młodsza jest polska. I chyba w cenie urządzenia jest klucz do jakości produktu.
    Oczywiście mam listę producentów, których produktów nie kupiłbym za żadne pieniądze. Ale każdy ma taką swoją listę, więc będę ich wymieniał. W każdym razie za 1000zł nie kupisz porządnej pralki.
    Życzę udanego wyboru :)
  • Poziom 13  
    nares napisał:
    sirkubax napisał:

A co to takiego? Jakaś kosmiczna technologia?

Sarkazm :P

W jakiej pralce są gumwane łożyska - jaką pralkę kupić?

@Borutka
    Dużo w tym prawdy. Sąsiadka ma 10 letnią pralkę, i działa bez problemów (raz przy drzwiczkach coś się popsuło).
  • Poziom 13  
    Rozmawiałem z "Panem od pralki" (właśnie odebrałem naprawionego Aristona)

Na ten moment w jego ocenie pralki LG są najmniej awaryjne, i łożyska nie są klejone.

Czy ktos potwierdza/zaprzecza?

• Specjalista AGD
    sirkubax napisał:
    łożyska nie są klejone

Witam.
    Następna jakaś wymyślona technologia? Może chodziło Ci o zbiornik zgrzewany (czyt. jednorazowy) lub rozbieralny?
    sirkubax napisał:
    Rozmawiałem z "Panem od pralki".....w jego ocenie pralki LG są najmniej awaryjne

Wszystkie pralki są awaryjne mniej lub więcej, a najwięcej szkody robią użytkownicy pralek :D
  • Poziom 31  
    Raczej nie ma klejonych łożysk to tylko kwestia odpowiednich narzędzi do wybijania starych, osadzenia są najczęściej z materiału który od wilgoci i detergentu potrafi nieźle ,,złapać" łożysko.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Tylko Miele z krzyżakiem stalowym,czyli te z ubiegłego wieku.Mam dwie jedna 1992,druga 1998 i nie wiem co to jest pralka.Części nie brakuje ,zwłaszcza z rynku wtórnego.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Chodzi może o klejony plastikowy zbiornik, gdzie zgodnie z technologią serwisową wymiana łożysk chyba nie jest przewidziana. Co do LG, to myślę że z racji produkcji w Polsce oferują więcej za te same pieniądze niż inni. I dotyczy również innego sprzętu. A na pewno klienta traktują poważniej niż Polar/Whirlpool czy Amica.