Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jakiej pralce są gumwane łożyska - jaką pralkę kupić?

sirkubax 14 Sty 2016 19:56 3612 10
  • #1 14 Sty 2016 19:56
    sirkubax
    Poziom 12  

Witam

Chciałem kolegów zapytać, jaką pralkę byście polecili.
    W ciągu ostatnich lat padły mi już 2 pralki (po około 3 latach każda) z tą samą usterką: producent stosuje łożysko stalowe + uszczelkę gumową, która traci szczelność.
    Powinien stosować łożysko gumowane...

Oczywiście koszt wymiany w serwisie to często ponad połowa ceny pralki - czyli jest to zmuszenie do wymiany sprzętu po 3 latach.

Musze kupić kolejną pralkę, stąd pytanie do kolegów serwisujących AGD
    - gdzie macie najmniej awarii, lub tez w których pralkach psują się łatwiejsze do wymiany rzeczy niż łożysko..

Strasznie mnie to wkurza, że producenci celowo planują awarię, której koszt naprawy jest nieopłacalny. Powinni dawać obowiązkowo 5 lat gwarancji na łożysko...

Moje poprzednie przygody:
    Ariston WMG 722 - [Zlecę] wymianę łożyska w pralce Ariston WMG 722 - Warszawa
    Pralka Amica - demontaż bębna - jak? | (PCT4512B412) (wymiana łożyska)

1 10
  • #2 14 Sty 2016 20:27
    mychaj
    Poziom 30  

O gumowanych łożyskach pierwsze słyszę - a trochę się tego już na wymieniałem, może chodzi ci o łożyska kryte typu RS lub LU? A uszczelnienie typu łożysko + simmering to norma, ja sobie chwalę pod tym względem amicę , wymiana szybka , prosta i tania.

0
  • #3 14 Sty 2016 20:28
    nares
    Specjalista AGD

sirkubax napisał:

A co to takiego? Jakaś kosmiczna technologia?

1
  • #4 14 Sty 2016 20:33
    Borutka
    Poziom 20  

Problem jest taki, że to co było dobre jeszcze całkiem niedawno nie musi być dobre dziś. Mam wypasioną pralkę LG od 13 lat, mój syn również LG ma 3 lata. I obie póki co pracują bez zarzutu. Ale to były dość drogie pralki, mimo że ta młodsza jest polska. I chyba w cenie urządzenia jest klucz do jakości produktu.
    Oczywiście mam listę producentów, których produktów nie kupiłbym za żadne pieniądze. Ale każdy ma taką swoją listę, więc będę ich wymieniał. W każdym razie za 1000zł nie kupisz porządnej pralki.
    Życzę udanego wyboru :)

0
  • #5 14 Sty 2016 20:40
    sirkubax
    Poziom 12  

nares napisał:
    sirkubax napisał:

A co to takiego? Jakaś kosmiczna technologia?

Sarkazm :P

W jakiej pralce są gumwane łożyska - jaką pralkę kupić?

@Borutka
    Dużo w tym prawdy. Sąsiadka ma 10 letnią pralkę, i działa bez problemów (raz przy drzwiczkach coś się popsuło).

0
  • Pomocny post
    #6 14 Sty 2016 20:46
    mychaj
    Poziom 30  

To są zwykłe RS na dodatek noname...Jak złapią wodę to tak samo je szlag trafia jak Z. Cały bajer tkwi w w jakim stanie jest oś krzyżaka i simmering.

0
  • #7 14 Sty 2016 21:37
    sirkubax
    Poziom 12  

Rozmawiałem z "Panem od pralki" (właśnie odebrałem naprawionego Aristona)

Na ten moment w jego ocenie pralki LG są najmniej awaryjne, i łożyska nie są klejone.

Czy ktos potwierdza/zaprzecza?

0
  • #8 14 Sty 2016 22:12
    Paw_el

Specjalista AGD

sirkubax napisał:
    łożyska nie są klejone

Witam.
    Następna jakaś wymyślona technologia? Może chodziło Ci o zbiornik zgrzewany (czyt. jednorazowy) lub rozbieralny?
    sirkubax napisał:
    Rozmawiałem z "Panem od pralki".....w jego ocenie pralki LG są najmniej awaryjne

Wszystkie pralki są awaryjne mniej lub więcej, a najwięcej szkody robią użytkownicy pralek :D

1
  • #9 14 Sty 2016 22:20
    mychaj
    Poziom 30  

Raczej nie ma klejonych łożysk to tylko kwestia odpowiednich narzędzi do wybijania starych, osadzenia są najczęściej z materiału który od wilgoci i detergentu potrafi nieźle ,,złapać" łożysko.

1
  • Pomocny post
    #10 14 Sty 2016 23:19
    BRum
    Poziom 21  

Tylko Miele z krzyżakiem stalowym,czyli te z ubiegłego wieku.Mam dwie jedna 1992,druga 1998 i nie wiem co to jest pralka.Części nie brakuje ,zwłaszcza z rynku wtórnego.

0
  • Pomocny post
    #11 15 Sty 2016 08:45
    Borutka
    Poziom 20  

Chodzi może o klejony plastikowy zbiornik, gdzie zgodnie z technologią serwisową wymiana łożysk chyba nie jest przewidziana. Co do LG, to myślę że z racji produkcji w Polsce oferują więcej za te same pieniądze niż inni. I dotyczy również innego sprzętu. A na pewno klienta traktują poważniej niż Polar/Whirlpool czy Amica.

0