Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw kina domowego "slim" do 3000 zł.

paveuek 14 Sty 2016 20:08 1077 10
  • #1 14 Sty 2016 20:08
    paveuek
    Poziom 9  

Witam,
    proszę o pomoc w wyborze zestawu kina domowego (amplituner "slim" 5.1 + zestaw głośników /5.0/) do pokoju 4m x 5m do filmów (50%) i muzyki (50%). Po przeczytaniu wielu wątków na różnych forach zwróciłem uwagę na amplituner Marantz Nr1504 (ok. 1500zł) oraz Yamaha rx-s600 (ok. 2000zł). W kwestii głośników mam całkowity mętlik w głowie, zwłaszcza że przy wyborze droższego ampli zostaje mniej na głośniki (subwofer dokupię w późniejszym terminie jeśli uznam to za konieczne), dlatego proszę o sugestie jaki zestaw "dobrze zagra". Mile widziane również propozycje innych konfiguracji. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

0 10
  • #2 14 Sty 2016 20:41
    intenso
    Poziom 38  

Masz jeszcze Pioneer VSX 310/510
    Ale mimo wszystko wybrałam marantza który posiada wyjście Pre Out na fronty i gdybyś w przyszłości bardziej zachorował na audio i chciał dokupić wzmacniacz stereo to nie będzie problemu z połączeniem obu klocków, jak wiadomo amplitunery kina domowego grają przeciętnie w stereo
    Co to Yamahy to fajny ampli z tym że w tej cenie miałbym pełno wymiarowy ampli który będzie miał więcej mocy i lepiej wysteruje kolumny

Marantz dobrze zgrywa się z dali i z używanych polecam Dali Concept 6 , to są spokojne kolumny, możesz również zwrócić uwagę na Monitor Audio Bx 6
    Wiem że cena obydwu zestawów to reszta budżetu który musiałbyś przeznaczyć na same fronty, ale lepiej jest teraz kupić sam ampli plus dwa fronty niż wydać resztę kasy na mizerne kolumny.

0
  • #3 14 Sty 2016 21:30
    paveuek
    Poziom 9  

O Pioneerach czytałem różne opinie, VSX 510 podobnie kosztuje jak Marantz (który bardziej mnie przekonuje), VSX 310 można kupić ze 200zł taniej i przeznaczyć te pieniądze na kolumny, ale czy warto?

Żeby kupować używki to jednak trzeba się trochę znać, sprzedający zawsze będzie zachwalał, a ja nie potrafię ocenić stanu technicznego (tylko wizualnie), dlatego wolał bym nowe.

0
  • #4 14 Sty 2016 21:45
    intenso
    Poziom 38  

Ja też bym wybrał marantza
    Wtedy zostaje 1500 na kolumny. Mógłbyś kupić 5.0 indiana line nota nowe, ale tu dokładka się szykuje.

0
  • #5 15 Sty 2016 11:45
    paveuek
    Poziom 9  

A jeszcze taki szalony pomysł wpadł mi do głowy, choć sprzeczny z pierwotnym założeniem: plastikowe kino domowe do 1000zl do filmów i zestaw stereo do muzyki za 2000? czy to w ogóle ma sens?

Indiana Line Nota ~2500zl.
    Za ok 1500zl nie ma nic godnego polecenia?

0
  • #6 15 Sty 2016 18:32
    k52
    Poziom 32  

Te amplitunery bardzo słabo radzą sobie w kwestii niskich tonów z dużymi podłogowymi kolumnami, np bx6, bo są słabiutkie. Co do tańszego Pioneera vsx serii 310 to nie dość że słaby to kiepski w brzmieniu i muzyce, odpowiednik vsx329.
    W kinie subwoofer pomoże i będzie konieczny odrazu. Gorzej z muzyką będzie. Jak musisz mieć płaskie kino to tę Yamahę. Do detalicznie i twardo grającej Yamahy , Marantza lepiej kolumny cieplej grające z basem. Nota gra super, ale nie każdemu podpasuje z Yamahą. Jednak kupiłbym coś normalnej wysokości, bo jest szansa na lepszą moc, więc i wysterowanie kolumn.

Za 1500 kup Tagę 606 z subem. Do tych amplitunerów nic lepszego nie trzeba, 606 gra efektownie i są w miare łatwe w wysterowaniu.

1
  • #7 15 Sty 2016 23:24
    paveuek
    Poziom 9  

Tagę TAV-606 bez suba w oleole wycenili na 1149zł, marantza nr1504 na 1399zł, zostaje parę stówek na suba, którego mogę dokupić jeśli uznam, że brakuje basów. Muszę się z tym jeszcze przespać, ale na ten moment jestem prawie zdecydowany. A co sądzicie o kolumnach Eltax?

0
  • #8 15 Sty 2016 23:48
    k52
    Poziom 32  

Te nowe w cenie do 1k to jak Prismy..żeby napisać coś dobrego o nich trzeba wcześniej mieć najwyżej plastikowy zestaw;)606 jednak lepsze.

0
  • #9 21 Sty 2016 17:09
    paveuek
    Poziom 9  

Mam już marantza z tagą, brzmienie jest zadowalające chociaż basy są "takie sobie". Moc także nie zwala z nóg, ale na moje potrzeby jest wystarczająca a jak będę potrzebował więcej to jest "preout". Wszystkich opcji jeszcze nie sprawdzałem, tylko stereo, nie oglądałem jeszcze filmu, ale zdaje się że sub jednak będzie konieczny. Ogólnie (jak na początek) jestem zadowolony z wyboru.

Teraz zastanawiam się nad zmianą mojego starego dvd na odtwarzacz blu-ray i tu moja kolejna prośba o poradę w tej kwestii. Telewizor mam 3d więc myślę że i blu-ray powinien obsługiwać tę technologię oraz wifi, ponadto nie wiem na co zwracać uwagę. Odtwarzacz ma również służyć do odtwarzania płyt audio oraz mp3. Nie mam konkretnego budżetu, ale nie chcę wydawać więcej niż jest to konieczne. Zastanawiam się nad LG BP640 (438zł w mediamarkt), co sądzicie o tym odtwarzaczu? Może jakieś inne propozycje?

0
  • #10 21 Sty 2016 17:42
    intenso
    Poziom 38  

Do odtwarzania muzyki kup odtwarzacz cd, a filmy oglądaj z usb w tv.

0
  • #11 15 Maj 2016 22:35
    paveuek
    Poziom 9  

Po 5 miesiącach używania zestawu Marantz nr1504 + TAGA mogę napisać, że zestaw spełnia moje oczekiwania, moc może nie powala ale zupełnie wystarcza. W najbliższym czasie dokupię jeszcze suba, wtedy zestaw będzie kompletny.

1