Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium DXI 2007 - Brak ogrzewania po wymianie kompresora

14 Sty 2016 20:33 2973 8
 • Poziom 7  
  Witam. problem jak w temacie. Wymieniłem kompresor ( nowa Wabco) bo już był wrak i skatowała mi APM-a, oraz wywalał płyn przez zbiorniczek.
  Po wymianie płynu nie wyrzuca , ale nie ma nadmuchu ciepła w kabinie. Wskaźnik temp wskazuje lekko nad połową. Raz na jakiś czas dmuchnie ciepłym, ale przez chwilę. Dzisiaj ciągałem trochę na max i temp na wskaźniku tez nie wzrastała.
  Przewód który idzie do nagrzewnicy jest ciepły a powrót zimny. Odkręciłem odpowietrznik na przewodzie i płyn do nagrzewnicy dochodzi, ale: poluzowałem korek od zbiorniczka i przy luźnym korku , zauważyłem że płyn wydobywa się z otworu odpowietrznika pod ciśnieniem. czy to normalne?
  Zauważyłem jeszcze przy odkręconym korku zbiorniczka , ze jak zgaszę silnik to przewodem odpowietrzającym przelewa się płyn do zbiorniczka i prze chwilę coś bulgocze.
  Miał może ktoś podobny problem? Gdzie szukać i czego? układ chłodzenia , czy może głowica. Będę wdzięczny za wskazówki.
  pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Może paski wymienialiście przy okazji??
 • Poziom 21  
  Kolega Keicam 1991 ma zapewne na myśli błąd w montażu paska na pompie wody. Renault Premium DXI 2007 - Brak ogrzewania po wymianie kompresora

  tak jest prawidłowo ,ale widziałem juz założony pasek rowkami do koła po.mpy wody

  Dodano po 5 [minuty]:

  Sprawdz czy czasem nie zagiął ci się przewód ten od przodu kabiny montowany do takiego zawiasu .Jak zawias się przytrze to może być taka sytuacja.
 • Poziom 7  
  Paska nie wymieniałem, bo jest dobry i założony też jest tak jak powinien.

  Ten przewód zaraz sprawdzę, bo rzeczywiście ten zawias ciężko się rusza.
  Sprawdzę i odezwę się.

  przewód sprawdzony i nie jest załamany.
  Czy to może być zapchana nagrzewnica?

  Nie wiem czy to ważne, ale jak zmieniałem płyn w układzie bo był trochę pomieszany z wodą i zabrudzony, to zalałem układ takim płynem do czyszczenia. Auto pochodziło kilka minut, spuściłem wszystko , kilka razy przepłukałem układ wodą i uzupełniłem nowym płynem.
  Może źle kombinuję , ale myślę że może coś z tego syfu zostało w układzie i blokuje przepływ przez termostat, albo go przyblokowało , albo może dostało się do nagrzewnicy i ja zatkało. Ma któryś z kolegów jakieś sugestie?
  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  Nagrzewnica przepłukana pod ciśnieniem, termostat sprawdzony, układ jeszcze raz przepłukany. Ogrzewanie jest , ale na wyższych obrotach, na wolnych dmucha zimnym. Wystarczy zwiększyć obroty do 1000 i dmucha ciepłe. Co tym razem?
  Pompa wody?
  pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Nagrzewnica do wymiany, to że była płukana nie znaczy że jest w stu procentach drożna, jeśli dasz obroty woda szybciej krąży, więc trudniej ją wystudzić zaczął bym od tego :ok
 • Poziom 18  
  I jak, udało się rozwiązać problem?
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 7  
  RENO-MAX napisał:
  Ja bym wymienił zawór nagrzewnicy


  Wymieniony zawór nagrzewnicy i po kłopocie. Dziękuję