Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet ECOCONDENS gold 20 a układ otwarty.

stefbut 14 Jan 2016 20:51 4377 8
    stefbut
    Level 14  
    Czy jest możliwoś podłączenia tego kotła lub innego kndensata do układu otwartego, najbardziej zależy mi na termecie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    andrzej lukaszewicz
    Level 39  
    Nie zgodne z instrukcją producenta , a przede wszystkim nie ruszy bo wymagane jest cisnienie minimalne rzędu 0,6 bara, wiec zapomnij, ze Ci to zadziała.
    murza
    Level 13  
    Golda to zależy od wysokości słupa wody w instalacji, Crystala się da. Wiadomo, że takie uruchomienie urządzenia w układzie otwartym niesie pewne konsekwencje, np zwiększona obecność tlenu w wodzie układu, przyśpiesza korozję. Trzebaby dobre filtry aby nie zanieczyściły wymiennika ciepła kondensata.
    ls_77
    Level 35  
    Takie podłączenie kotła do układu otwartego na pewno skutkuje wcześniejszą awarią kotła lub chociażby samego wymiennika - korozja, kamień itd. itp.
    stefbut
    Level 14  
    A sa jakies kondensaty na ulad otwarty? Chodzi o to iż mam wpięty kocioł węglowy na ekogroszek a jak wiadomo układu nie zamknę , na chwilę obecną działa to tak że jak chce palić w piecu to zamykam zawory przy kotle gazowym i pale i takie rozwiązanie jest najprostsze i najszybsze, dlatego chciał bym pozostać przy tym.
    ziomekorko

Level 18  
    Witam. Oczywiście że są, na przykład ACV Kompakt. Występują w wersji jedno jak i dwu-funkcyjnej. Przez specyficzną konstrukcję wymiennika ciepła spaliny-woda kotły te mogą pracować nawet ma zerowym ciśnieniu. Przy okazji ACV jest dużo lepszym jakościowo produktem od naszego Termeta.
    ls_77
    Level 35  
    Zawsze można podłączyć przez wymiennik ciepła, najlepiej węglowy, a w ostateczności kondensat.
    stefbut
    Level 14  
    Temet wybrałem ze względu na cenę, chciałem turbo ale patrząc na spalanie w kondensacyjnym jest dużo niższe a poza tym ma dużą modulację mocy. Nie chcę sie bawić w wymienniki itp sprawy, kocioł gazowy mam w domu a węglowy w "kotłowni" 20m od domu , kiedyś sporadycznie używałem gazu ale teraz wychodzi cenowo tak samo więc wybór jest oczywisty, w chwili obecnej mam atmosferyka termet predom i szukam czegoś to zmniejszy jeszcze spalanie. Kocioł węglowy w zasadzia w razie awarii lub bardzo dużych mrozów.
    dement
    Level 13  
    Faktycznie ten model ma zabezpieczenie 0.6 bara ale też ma funkcje wyboru uz/uo. Przy nastawie "uo" uruchamia sie zabezpieczenie na minimum przepływu. Najlepiej zapytać producenta.