Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki tester CCTV do analog / HD-TVI / IP

kermu 14 Sty 2016 22:41 1290 12
  • #1 14 Sty 2016 22:41
    kermu
    Poziom 11  

Szukam w miarę uniwersalnego testera video do monitoringu wizyjnego.
    Na chwilę obecną wystarczy mi do kamer analogowych / IP/ HD-TVI.
    Na wstępie znalazłem kandydata jak w załączniku.
    Do kupienia u jednego z naszych dystrybutorów za około 1500 netto i to jest raczej max co mogę przeznaczyć na ten sprzęt.
    Wygląd i dane techniczne zamieściłem w załącznikach.
    Czy ktoś korzysta z podobnego urządzenia i może podzielić się uwagami na temat funkcjonalności ?
    W szczególności interesuje mnie na ile widoczny jest obraz na ekranie w zewnętrznym oświetleniu słonecznym.
    Jakie ewentualnie inne wady i mankamenty ma ten model ?
    W międzyczasie zauważyłem że w/w sprzęt dostępny u naszego dystrybutora jest
    do kupienia w Chinach za $350 z przesyłką ale za tą cenę chyba raczej się nie opłaca zakup (odliczając VAT + dochodowy) + gwarancja w PL.
    Producentem chyba jest ta
    http://www.canwintech.com/
    firma.

Z góry dziękuję za pomoc
    Krzysztof

0 12
  • #2 15 Sty 2016 19:53
    Stan-Mar
    Poziom 24  

Dołóż 350 zł netto i kupisz WIELOFUNKCYJNY TESTER CCTV CS-AIP-70M - ma o wiele więcej funkcji i działa przyzwoicie. Właśnie go testuję i na razie jestem zadowolony.

0
  • #3 15 Sty 2016 21:07
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

na delta opti mają dużą ilość różnych testerów testerów.

W cenie 350USD nie opłaca się z chin ściągać.... policz sobie 350x4+transport+cło (3-5%)+Vat23% = wychodzi 1900 na bide (Vat, cło musisz zapłacić do urzędu celnego od razu w gotówce)

Gwarancja znikoma (musiałbyś odsyłać do chin)

0
  • #4 16 Sty 2016 21:15
    kermu
    Poziom 11  

Stan-Mar napisał:
    Dołóż 350 zł netto i kupisz WIELOFUNKCYJNY TESTER CCTV CS-AIP-70M - ma o wiele więcej funkcji i działa przyzwoicie. Właśnie go testuję i na razie jestem zadowolony.

W specyfikacji tego testera nie widzę wsparcia do obsługi kamer HD-TVI na czym mi bardzo zależy. Zakres obsługiwanych standardów wizji (AHD-H, TCP/IP, PAL, NTSC) jest też uboższy niż w modelu CS-HB-43M (AHD-H, HD-CVI, HD-TVI, TCP/IP, PAL, NTSC).

Osobny problem z tymi testerami to akumulator.
    Aktualnie jestem na etapie wyjaśniania z dystrybutorem jaka jest cena i dostępność takiego akumulatora (7,4 V / 5000 mAh).
    Wygląda mi to na pryzmatyczny aku LI-Po który teoretycznie jest dostępny powszechnie w sprzedaży na wypadek gdyby zaistniała w przyszłości konieczność wymiany.

0
  • #5 16 Sty 2016 21:17
    kermu
    Poziom 11  

Stan-Mar napisał:

Właśnie go testuję i na razie jestem zadowolony.

Podziel się spostrzeżeniami jak z widocznością ekranu w tym testerze na
    zewnątrz budynku w oświetleniu dziennym.
    Domyślam się że nie ma ekranu wykonanego w technologii teransrefleksyjnej.

0
  • #6 17 Sty 2016 21:29
    Stan-Mar
    Poziom 24  

Obsługuje Hika, BCS, kamery analogowe i IP. Dużym minusem jest brak wejścia HDMI (ma tylko wyjście) i VGA. Ostatnio montowałem kamery HDCVI - obraz bardzo dobry.

0
  • #7 18 Sty 2016 09:19
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

kermu napisał:
    jak z widocznością ekranu w tym testerze na

Niestety ekran jest odblaskowy, jak mocno świeci słońce a nie masz jak osłonić testera - to jest problem (chociaż nie powinno się ustawiać ostrości kamer przy mocnym świetle)

Ja używam tego testera i jest bardzo przydatny (włącznie z tym że w środku masz WIFI i możesz normalnie korzystać z internetu, skanera IP, portów itp).

0
  • #8 10 Lut 2016 14:02
    giaur13
    Poziom 12  

Stan-Mar napisał:
    Dołóż 350 zł netto i kupisz WIELOFUNKCYJNY TESTER CCTV CS-AIP-70M

Ty mówisz o tym za 3000 zł?

Po miesiącu testów jak wrażenia? Warto?

Też się przymierzam do zakupu jakiegoś terstera...

0
  • #9 10 Lut 2016 17:34
    Stan-Mar
    Poziom 24  

Zapłaciłem za niego 2400 brutto - spisuje się dobrze. Minusy opisałem (brak wejścia HDMI i VGA).
    Przy podłączeniu do rejestratora jako monitor do konfiguracji rejestratora bardzo słaby obraz. Bardzo dobrze spisuje się przy montażu kamer (konfiguracja TVI, CVI, AHD i IP).

0
  • #12 12 Lut 2016 08:00
    GRZEGORZ OST
    Poziom 16  

Witaj,
    Niebawem pewnie we wszystkich rejestratorach zniknie wyjście video BNC więc ten tester w połowie będzie praktyczny. Jak masz system który pracuje tylko po sieci albo awarie typu brak obrazu z rejestratora.
    Szkoda że tak istotnych wejść brak zwłaszcza, że np. ten okrojony ma
    https://sklep.delta.poznan.pl/tester-wideo-cst-706_l1_p7306.html

Pozdrawiam

0
  • #13 12 Lut 2016 19:37
    Stan-Mar
    Poziom 24  

GRZEGORZ OST napisał:
    Witaj,
    Niebawem pewnie we wszystkich rejestratorach zniknie wyjście video BNC więc ten tester w połowie będzie praktyczny. Jak masz system który pracuje tylko po sieci albo awarie typu brak obrazu z rejestratora.
    Szkoda że tak istotnych wejść brak zwłaszcza, że np. ten okrojony ma
    https://sklep.delta.poznan.pl/tester-wideo-cst-706_l1_p7306.html

Pozdrawiam

Jak chcesz pobawić się nim, to będę poniedziałek od 10.00 w US Ostróda (ale zostawię tam pracowników i polecę skończyć SKD w Iławie) oraz we wtorek od 9.00 w US - będę kończył modernizację.

0