Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golarka Philips RQ1290 - Wymiana akumulatora

ZbG2015 15 Sty 2016 00:16 1200 2
  • #1 15 Sty 2016 00:16
    ZbG2015
    Poziom 2  

Mam problem z golarką Philips SensoTouch 3D RQ1290. Golarka dłuższy czas była nieużywana i teraz nie daję się włączyć. Próbowałem doładować akumulator, ponieważ zapewne całkowicie się rozładował i to jest przyczyną awarii - bezskutecznie. Na obudowie golarki nie widzę żadnej śruby, która blokuje otwarcie. Na dole rękojeści jest mały podłużny otwór i może tam tkwi sposób na otwarcie. Proszę o podpowiedź, może ktoś otwierał ten typ golarki i ma na to sposób.
    Będę wdzięczny za podpowiedź. Golarka Philips RQ1290 - Wymiana akumulatora

1 2
  • #2 15 Sty 2016 12:36
    xpuko
    Poziom 9  

Witam, właśnie robię taką samą udało mi się ją rozebrać.
    Najpierw trzeba ściągnąć czarną ramkę jest na zatrzaskach najlepiej zacząć od góry ( główki golarki ) a pózniej zejdzie srebna ramka.
    Jak rozbierzesz ją, wylutuj akumulator i podładuj go osobno ( najlepiej zasilaczem serwisowym około 5V i będzie śmigać ( ja swoją właśnie składam.
    Uważaj na dwie blaszki małą i dużą muszą być na swoim miejscu bo będzie problem ze złożeniem.

2
  • #3 15 Sty 2016 13:03
    ZbG2015
    Poziom 2  

Dziękuję za szybką odpowiedź. Pisząc o czarnej ramce masz na myśli tą na wierzchu
    ( gdzie są napisy i włącznik), czy tą pod spodem.
    Zanim dostałem odpowiedź próbowałem otworzyć tą od spodu. Miałem obawy, że się uszkodzi, bo mocno trzymała się obudowy mimo, że się poddawała i odchylała.
    Ramka na wierzchu wygląda jakby była przykryta srebrną ramką. Czym podważałeś ramkę, żeby się nie uszkodziła.
    Pozdrawiam

2