Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vostro 3450 - Zamykanie aplikacji, przegrzewanie się.

15 Sty 2016 00:52 909 5
  • Poziom 15  
    Kupiłem kilka dni temu 4 letniego Dell Vostro 3450 i ma kilka problemów.
    Parametry to: CPU Core i7 2620M, 6 GB DDR3, 750 GB SATA2, Radeon HD 6630M, czytnik lini papilarnych, DVD-RW, podświetlana klawiatura, modem WWAN.
    Pierwszy to podczas obciążenia komputera przy graniu temperatura jest tak wysoka że aż parzy obudowa po dotknięciu jej od strony otworów wylotowych i pierwsze klawisze klawiatury są bardzo gorące.
    Dodam że po obciążeniu czuć jakby taki swąd czyli coś jakby się przypalało.
    Następnie niektóre aplikacje nieoczekiwanie się same zamykają, wyskakuje białe okienko z informacją że aplikacja została nieoczekiwanie zamknięta, ale po kliknięciu na zamknij aplikacja coś myśli i w końcu się uruchamia, problem jest też z czytnikiem lini papilarnych gdyż ten ze strony Dell`a wysypuje się przy próbie uruchomienia.
    Jeszcze bateria trzyma ok 30 minut a podczas ładowania ładuje się do 32% i staje na tym, miała ona trzymać ok 1h i jest taki x na baterii że wymaga wymiany.
    Dodam że kupiłem go jako używanego i miał być w pełni sprawny, a tu widzę coś jest nie do końca sprawny, na pewno dysk ma problem poniżej jest skan z Crystal Disk Info.
    Teraz mam pytanie czy warto go brać i próbować coś urwać z ceny, czy odesłać go do sprzedajacego.
    Dodam że pomyślnie przeszedł testy 3D Mark 06 oraz wszystkie testy OCCT.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Skoro ma wysokie temperatury to trzeba rozebrać i przeczyścić układ chłodzenia, nałożyć nową pastę termoprzewodzącą bo po 4 latach to już się należy wymienić. Dysk ma sektory niestabilne, należałoby się wykonać remap (np za pomocą MHDD) a po tym kontrolować czy parametr C5 nie wzrasta.
    Nie wiem za ile go kupiłeś ale potargować się warto.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    wariato napisał:
    Dysk ma sektory niestabilne, należałoby się wykonać remap (np za pomocą MHDD) a po tym kontrolować czy parametr C5 nie wzrasta.

Dodatkowo jeśli mowa o dysku to parametr (01) dla dysków WD powinien być równy "0".
    Jego wzrost świadczy o zaczynających się problemach z powierzchnią.
    I na ostatek (BF) informujący iż zaliczył nie jeden upadek/uderzenie.

Punkxp napisał:
    Pierwszy to podczas obciążenia komputera przy graniu temperatura jest tak wysoka że aż parzy obudowa po dotknięciu jej od strony otworów wylotowych i pierwsze klawisze klawiatury są bardzo gorące.

Zamieść screena z HWiNFO z zakładki "sensor" w idle jak i w stresie.
    http://www.hwinfo.com/
  • Poziom 15  
    Takie okno wyskakuje mi przy niektórych aplikacjach
    Tutaj wynik z HWINFO min to przy włączonym komputerze a max to przy obciążeniu GPU w OCCT przebieg 2h
  • Poziom 43  
    Temperatury są z wysokie i to bardzo. Jak mówiłem chłodzenie do konserwacji, tutaj możesz obejrzeć jak się tam dostać https://www.youtube.com/watch?v=QX6sg3txDfc
    Przeskanuj dysk na obecność infekcji programem Malwarebytes Anti malware.
  • Poziom 15  
    Dysk był czysty i system był instalowany nowy na próbę więc infekcji na pewno nie było.
    Wynik przy zintegrowanej karcie grafiki
    A te zamykanie się aplikacji może być od dysku twardego czy bardziej od płyty głównej.