Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik poziomu wody COMENDA

Wojciech_S 15 Sty 2016 02:48 780 1
  • #1 15 Sty 2016 02:48
    Wojciech_S
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam zmywarkę Comenda.
    Od jakiegoś czasu co kilka cykli zacina się i nie odłącza pobierania wody po jej uzupełnieniu lub napełnieniu od zera. Czy winny temu może być hydrostat (zdjęcia w załączeniu - jak czasem nim poruszam to zaskakuje i odcina pobór wody, ale może to zbieg okoliczności bo nie za każdym razem) czy komora powietrza czy jeszcze jakiś inny czujnik poziomu wody. A może zwykłe zabrudzenie, co przeczyścić?

Co powinienem sprawdzić i co ewentualnie zamówić do wymiany?

Na załączonych zdjęciach mogę odczytać następujące numery:
    505-02 761008
    130605-50/30
    Type 760
    Jaki hydrostat powinienem zamówić z np. http://www.gastroserwisant.pl/search?search-term=hydrostat

0 1
  • #2 16 Sty 2016 01:31
    Wojciech_S
    Poziom 8  

W uzupełnieniu poprzedniego postu:

Wymieniłem hydrostatu na jakiś zamiennik z polskich pralek starego typu i go wyregulowałem (nie wiem czy prawidłowo). Obecnie zmywarka prawidłowo się załącza gdy jest pusta i prawidłowo odcina pobór wody gdy jest pełna uruchamiając nagrzewanie.
    Problem polega na zacinaniu się procesu mycia i nieprzechodzenia do procesu nabłyszczania - programator staje na zapadce drugiej od lewej (na zał. zdjęciu) i jakby nie miał siły przejść do kolejnego kroku wykonywania programu. Gdy lekko ruszyć kółkami ręcznie program startuje dalej i kończy cykl prawidłowo.

Czy uszkodzony jest programator czy problemem może być niewłaściwie wyregulowany bądź nieoryginalny hydrostat?

Czy należałoby wymienić komplet hydrostatu (na który model - jakie oznaczenie mam kupić) na oryginalny tj. wraz z wężykiem i komorą powietrza (nie wygląda na uszkodzoną, lecz była silnie zakamieniona - nie wiem jak wewnątrz gdyż nie mogę jej zdemontować.

Jakie warunki muszą być spełnione aby zmywarka przeszła do cyklu nabłyszczania? Odcięcie przez hydrostat dolewania wody? Odpowiednia temperatura wody? Czy te rzeczy nie mają znaczenia i uszkodzony jest programator?

Proszę o pomoc w rozwiązniu problemu oraz o identyfikacje modelu.
    Czy dobrze rozumiem, że CRZ di CORTESI GIANINA cod: 112357 to poszukiwana nazwa modelu?

Załączam zdjęcia
    - zmywarki od frontu
    - jedynej "tabliczki znamionowej" jaką znalazłem
    - hydrostatu wymontowanego ze zmywarki
    - programatora

Z gory dziękuje za pomoc.

0