Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 18.430 - EBS + czerwony trójkąt z wykrzyknikiem

trans-las 15 Sty 2016 09:05 3180 3
  • #1 15 Sty 2016 09:05
    trans-las
    Poziom 3  

Witam, świeci mi się EBS+ czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Wszystko po tym jak w samochodzie pękła tarcza i zblokowało koło. Błąd na komputerze 04318-03. Czy będzie to czujnik abs przedni lewy? Nie mogę nigdzie znaleźć tego kodu, texa mi również go nie pokazuje (błąd nieokreślony)

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Sty 2016 09:23
    daro111
    Poziom 31  

4318 Koło 1 w połączeniu z logiką ABS: Błąd prędkości koła
    Status błędu: FMI 3, niezgodny.
    Wskazanie błędu: Centralna lampka ostrzegawcza STOP (H111) świeci na czerwono, jednocześnie świeci na czerwono również lampka kontrolna ogólnej kontroli hamulców (H108).
    Skutek błędu: Nadzór ABS ograniczony lub wyłączony, nadzór ESP wyłączony, nadzór regulacji momentu holowania (DTC) jest być może wyłączony, ASR jest być może wyłączony.
    Przyczyna błędu: Niezauważony błąd czujnika prędkości obrotowej, źle określona średnica koła, bardzo duża szczelina powietrzna (wypadnięcie czujnika prędkości obrotowej), uszkodzenie opony, ciągła siła hamowania na niehamowanym kole bez ciśnienia hamowania.
    Usuwanie błędu: Wykonać wszystkie zalecane testy i czynności dla różnych błędów czujników prędkości obrotowej (błąd z "Czujnikami prędkości obrotowej" w nazwie). Sprawdzić opony i części pneumatyczne wzgl. mechaniczne hamulców kół. Sprawdzić, czy konfiguracja zapisana w urządzeniu sterującym EBS A402 z obwodem toczenia koła i ilość zębów koła biegunowego są zgodne. Jeżeli nie są zgodne, skorygować wartości konfiguracji lub wymienić części pojazdu.

trans-las napisał:
    texa mi również go nie pokazuje (błąd nieokreślony)

Możliwe że kolega wybrał zły system EBS, dlatego brak opisu w Texie, lub za stare oprogramowanie.
    Trzeba wybrać EBS 5 Knorr.

Koło 1 to lewy przód jest w informatorze Texa.

0
  • #3 15 Sty 2016 09:30
    trans-las
    Poziom 3  

dzięki wielkie, może źle wybrałem, bo oprogramowanie z tamtego roku a tga troszke starszy

0
  • #4 15 Sty 2016 12:58
    svavecone
    Poziom 25  

Blad moze byc z okresu usterki i jezeli ma wysoki priorytet to usunie go tylko procedura kasowania "pamieci bezpieczenstwa".- EBS 5

2