Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN TGA 18.430 - EBS + czerwony trójkąt z wykrzyknikiem

trans-las 15 Jan 2016 09:05 7149 3
Texa Poland
    trans-las
    Level 6  
    Witam, świeci mi się EBS+ czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Wszystko po tym jak w samochodzie pękła tarcza i zblokowało koło. Błąd na komputerze 04318-03. Czy będzie to czujnik abs przedni lewy? Nie mogę nigdzie znaleźć tego kodu, texa mi również go nie pokazuje (błąd nieokreślony)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
  • Helpful post
    daro111
    Level 31  
    4318 Koło 1 w połączeniu z logiką ABS: Błąd prędkości koła
    Status błędu: FMI 3, niezgodny.
    Wskazanie błędu: Centralna lampka ostrzegawcza STOP (H111) świeci na czerwono, jednocześnie świeci na czerwono również lampka kontrolna ogólnej kontroli hamulców (H108).
    Skutek błędu: Nadzór ABS ograniczony lub wyłączony, nadzór ESP wyłączony, nadzór regulacji momentu holowania (DTC) jest być może wyłączony, ASR jest być może wyłączony.
    Przyczyna błędu: Niezauważony błąd czujnika prędkości obrotowej, źle określona średnica koła, bardzo duża szczelina powietrzna (wypadnięcie czujnika prędkości obrotowej), uszkodzenie opony, ciągła siła hamowania na niehamowanym kole bez ciśnienia hamowania.
    Usuwanie błędu: Wykonać wszystkie zalecane testy i czynności dla różnych błędów czujników prędkości obrotowej (błąd z "Czujnikami prędkości obrotowej" w nazwie). Sprawdzić opony i części pneumatyczne wzgl. mechaniczne hamulców kół. Sprawdzić, czy konfiguracja zapisana w urządzeniu sterującym EBS A402 z obwodem toczenia koła i ilość zębów koła biegunowego są zgodne. Jeżeli nie są zgodne, skorygować wartości konfiguracji lub wymienić części pojazdu.

trans-las wrote:
    texa mi również go nie pokazuje (błąd nieokreślony)

Możliwe że kolega wybrał zły system EBS, dlatego brak opisu w Texie, lub za stare oprogramowanie.
    Trzeba wybrać EBS 5 Knorr.

Koło 1 to lewy przód jest w informatorze Texa.
  • Texa Poland
    trans-las
    Level 6  
    dzięki wielkie, może źle wybrałem, bo oprogramowanie z tamtego roku a tga troszke starszy
    svavecone
    Level 25  
    Blad moze byc z okresu usterki i jezeli ma wysoki priorytet to usunie go tylko procedura kasowania "pamieci bezpieczenstwa".- EBS 5