Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompaktowy wzmacniacz za radio - Szukam wzmacniacza do VW Polo nie do bagaznika.

15 Sty 2016 15:14 1065 12
  • Poziom 2  
    Cześć
    Dojrzałem do decyzji wymiany nagłosnienia w moim Polo. Podstawowe założenia: dobre brzmienie, jak najmniej ingerencji w auto, pusty bagażnik. Oto co wymyśliłem:
    Chciałbym dokupić wzmacniacz najprawdopodobniej 4 kanałowy. W przód wrzucić głosniki (drzwi i słupki) a do tyłu jakieś owale dwudrożne w drzwi. Mam radio sonego cdx g1100 i wolałbym je zostawić. Pytanie brzmi: Jaki wzmacniacz wybrać, zeby zmieścił się powiedzmy za schowek albo radio i jakie pod niego glośniki wybrać. Szukałem ale nigdzie tematu o kompaktowych wzmacniaczach nie znalazłem.
    Z góry dzięki za odpowiedź ;)
  • Poziom 17  
    Jakiś przedział cenowy ?
    Pozatym radio które posiadasz aktualnie poradzi sobie z owalami na tył i zestawem na przód.
    Dobry wzmacniacz nie zmieści ci się do schowka czy za radiem.
  • Poziom 17  
    kolibercio napisał:
    Jakiś przedział cenowy ?
    Pozatym radio które posiadasz aktualnie poradzi sobie z owalami na tył i zestawem na przód.

Po co pisać takie bzdury i wprowadzać w błąd autora postu?? Na rynku jest pełno wzmacniaczy czy 2 czy 4-kanałowych wielkości np radia samochodowego, takie w ofercie ma np excursion. Zamiast montować na tył jakieś owale za tą kasę zrób porządnie drzwi i uzyskasz dużo lepszy efekt.
  • Poziom 17  
    hans127 napisał:
    kolibercio napisał:
    Jakiś przedział cenowy ?

Po co pisać takie bzdury i wprowadzać w błąd autora postu?? Na rynku jest pełno wzmacniaczy czy 2 czy 4-kanałowych wielkości np radia samochodowego, takie w ofercie ma np excursion. Zamiast montować na tył jakieś owale za tą kasę zrób porządnie drzwi i uzyskasz dużo lepszy efekt.

Upchnij w kieszeń 1din, wzmacniacz który zasili tył i przód oraz radio to pogadamy.
  • Poziom 21  
    A jak wzmacniacz ma zasilić radio?
    A wracając do tematu jest np Axton C610xs o mocach
    4 x 40W + 1 x 115W @ 4 ohms,
    4 x 60W + 1 x 195W @ 2 ohms,
    2 x 130W @ 4 ohms bridged (sat channels),
    Zabezpieczenie 2x25A dwa wentylatory
    Wymiary 18x16x5cm
  • Poziom 17  
    Chodzi o upchnięcie w szufladę 1din radia oraz wzmacniacza. Jedyną dobrą opcją jest umieszczenie wzmacniacza w schowku.
    Axton może i będzie małym wzmacniaczem ale moce jakie są podane do prawdzwych nie należą.

Dodano po 4 [minuty]:

Ja bym pokusił się o coś typu Pioneer GM-D9500F
  • Poziom 26  
    Kiedyś oglądałem maleńki wzmacniacz Digital Designs, modelu nie pamiętam, ale małe i straszliwie wydajne. Co do Axtona, to gdzie to dostępne ?
  • Poziom 29  
    hans127 napisał:
    Po co pisać takie bzdury i wprowadzać w błąd autora postu?? Na rynku jest pełno wzmacniaczy czy 2 czy 4-kanałowych wielkości np radia samochodowego

Tylko że większość to klasa D z dużym TDH nie nadające się do napędzania 165 z czystym dźwiękiem. I oczywiście cena zawrót głowy bo sam ostatnio szukałem małego i rozmyślałem nad ALPINE KTP-445u lub PIONEER GM-D1004 ale porzuciłem te myśli.
  • Poziom 21  
    Axton to klasyk, analog AB. Co do dostępności-priv.
  • Poziom 2  
    Do 500zl, może być używka. Zależy mi na czymś 4x90 lub więcej w rms przy 4ohmach. Juz stwierdziłem że poświęce np. schowek na wzmacniacz. Co byście polecili? nie musi już być tak bardzo kompaktowe jak na początku zakładałem. Do napędzenia przodu zestaw odseparowany 16 plus tweety(np. hertz esk165, czy cos inneg?) i z tyłu owale dwudrożne.
  • Poziom 21  
    Alpine PDX 4.100 małe, mocne ale budżet trzeba naciągnąć.
  • Poziom 2  
    prosisz o coś do 500zl a polecają ci coś za 1,5k wiecej. chyba podziękuję ;)