Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna ll 1,9dci 120km 2001r. znika olej i kopci na czarno.

15 Sty 2016 18:18 1188 7
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam następujący problem; w aucie wymieniłem turbinę na regenerowaną przy tym wyczyściłem kolektor ssący, egr, miskę olejową oraz interculer i założyłem nową odme i wymieniłem olej na elf 10w40+filtry.
    Po 3000 kilometrów zauważyłem że auto zaczęło kopcić przy dodawaniu gazu i ubywa mi olej, zauważyłem że przewód dolotowy od filtra jest mokry z oleju, ale tylko do miejsca gdzie wchodzi przewód od odmy, jakie mogą być przyczyny?
  • Poziom 8  
    Często turbo sypie się bo zatyka się przewód dostarczający olej do jej smarowania czy to było czyszczone/zmieniane? Jeżeli nie to mocno sugerował bym rozegranie turbiny i sprawdzenie czy się uszczelniacze nie posypały. Naj gorszy scenariusz to pierscienie
  • Poziom 5  
    Były czyszczone oba przewody odtłuszczaczem i powietrzem oraz sitko wymienione na nowe
  • Poziom 8  
    Więc kompresja do sprawdzenia bo kopcenie plus ubytek oleju może na to wskazywac
  • Poziom 5  
    Jutro zrobię pomiary kompresji i ciśnienia oleju.
  • Poziom 5  
    Ale nie wydaje się mi aby kompresja była kiepska bo moc jej nie brakuje.
    A może to być że kopci od wtrysków bo więcej pali ON bo olej myślę że turbina wyciąga, 5000km po czyszczeniu interculera i rur zaś jest w nich olej.
  • Poziom 8  
    Jeżeli masz możliwość to podłącz się pod kompa i zobacz jaki czasy wtryskowe ma jeżeli różnica między czasami jest duża to można by je podejrzewać ale to by nie miało koneksji do utraty oleju chyba że masz wyciek