Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatory - Pytanie o akumulatory BATMAX

vodiczka 15 Sty 2016 18:39 2469 18
  • #1 15 Sty 2016 18:39
    vodiczka
    Poziom 43  

Proszę o wasze opinie na temat w/w akumulatorów. W internecie praktycznie brak opinii o nich.
    W tej chwili mam prawie sześcioletnią Centrę Futurę. Kupiłem ją w sytuacji awaryjnej - padł Bosh (zwarcie celi) będący na pierwszym wyposażeniu samochodu i w dwóch najbliższych sklepach tylko Futura nadawała się do mego auta.
    Po zakupie naczytałem się masę negatywnych opinii na jej temat, sprowadzających się do konkluzji, że lepiej kupić najtańszą, zwykłą Centrę niż Futurę. Jak się okazało, opinie nadawały się do podtarcia.

Teraz chciałbym powrócić do akumulatora w którym można kontrolować poziom elektrolitu i dolewać wodę. Zetknąłem się z Batmaxem i zbieram informację o nim a może polecicie inny akumulator z odkręcanymi korkami

0 18
  • #2 21 Mar 2016 15:41
    vodiczka
    Poziom 43  

Dla mnie bomba, mój post ma ponad 360 wyświetleń i ani jednej odpowiedzi. Nieczęsto spotyka się taki wynik :)

0
  • #3 21 Mar 2016 15:53
    andrzej20001
    Poziom 42  

Akumulatory to i tak teraz loteria z jakością i ew. reklamacją. Jak do benzyny kup najtańszy nowy jak do diesla to średnia półka,te korki i tak ci nic nie dadzą sensownego.

0
  • #4 21 Mar 2016 16:12
    Xantix
    Poziom 40  

vodiczka napisał:
    Po zakupie naczytałem się masę negatywnych opinii na jej temat, sprowadzających się do konkluzji, że lepiej kupić najtańszą, zwykłą Centrę niż Futurę. Jak się okazało, opinie nadawały się do podtarcia.

Na podstawie swojego sporego doświadczenia z akumulatorami różnych marek i typów mogę powiedzieć jedno: to wszystko jedna wielka loteria – zależy co się trafi. Jednak jest taka zależność: im bardziej znana i jakościowo lepsza (patrząc po cenie) marka tym prawdopodobieństwo "wtopy" jest mniejsze. Co do Centry... To już nie ta sama marka co kiedyś...
    vodiczka napisał:
    Teraz chciałbym powrócić do akumulatora w którym można kontrolować poziom elektrolitu i dolewać wodę. Zetknąłem się z Batmaxem i zbieram informację o nim a może polecicie inny akumulator z odkręcanymi korkami

Jeśli mogę polecić to w swoim audi 80 B3 2.0 benzyna miałem akumulator AD Premium Plus 12 V 62 Ah 540 A. "Bezobsługowy" ale był on właśnie ze zdejmowaną listwą z korkami (ukrytą pod naklejką). Wytrzymał u mnie ponad 5 lat ciągłej eksploatacji (do czasu sprzedaży auta :) - pojechał razem z nowym właścicielem ). Co ważne - miał on w swoim życiu poważny wypadek – został w znacznym stopniu rozładowany i pozostawiony w takim stanie przez całe wakacje (2 miesiące). Po tym czasie reanimowałem go ładowaniem odsiarczającym i udało się go przywrócić do życia – mimo pogorszonych parametrów (co było widoczne zimą) wytrzymał jeszcze 2 lata pracy... Tak więc mogę go z czystym sumieniem polecić.
    andrzej20001 napisał:
    te korki i tak ci nic nie dadzą sensownego

Dadza, dadzą... Nie raz zdarzał się akumulator niby "bezobsługowy", a w którym nieraz było płyty już widać na skutek ubytku elektrolitu. Poza tym najlepszą metoda oceny stanu akumulatora jest pomiar gęstości akumulatora, a to można zrealizować tylko w "otwieralnym" akumulatorze.

0
  • #5 22 Mar 2016 09:36
    vodiczka
    Poziom 43  

Xantix napisał:
    Dadza, dadzą... Nie raz zdarzał się akumulator niby "bezobsługowy", a w którym nieraz było płyty już widać na skutek ubytku elektrolitu. Poza tym najlepszą metoda oceny stanu akumulatora jest pomiar gęstości akumulatora, a to można zrealizować tylko w "otwieralnym" akumulatorze.
    Dokładnie, chodzi o możliwość dolewania wody. Możliwość pomiaru gęstości jest cenna ale w inny sposób też można ocenić czy akumulator się kończy
    Xantix napisał:
    Co do Centry... To już nie ta sama marka co kiedyś...
    Gdy 6 lat temu kupowałem Futurę, w internecie pisali to samo, czy sugerujesz że jest jeszcze gorzej? :)
    Nadal nikt nie wypowiada się o Batmaxie. Produkt niszowy? Zainteresował mnie bo niedalego mam sklep motoryzacyjny posiadający w bieżącej sprzedaży tylko te akumulatory.

0
  • #6 22 Mar 2016 09:59
    Xantix
    Poziom 40  

vodiczka napisał:
    Gdy 6 lat temu kupowałem Futurę, w internecie pisali to samo, czy sugerujesz że jest jeszcze gorzej?

Nie sugeruję, że jest gorzej. Twierdzę, że teraz jest znacznie łatwiej trafić na "badziewny" akumulator Centry niż kiedyś. Co nie znaczy, że wszystkie akumulatory Centry to złom (zwłaszcza jeśli chodzi o Futurę).
    vodiczka napisał:
    Nadal nikt nie wypowiada się o Batmaxie. Produkt niszowy? Zainteresował mnie bo niedalego mam sklep motoryzacyjny posiadający w bieżącej sprzedaży tylko te akumulatory

Ja osobiście nie spotkałem się w żadnym sklepie z aku tej marki...

0
  • #7 24 Mar 2016 18:39
    amator2000
    Poziom 18  

O batmaxie nikt nie słyszał, bo na allegro setkami sprzedają się kozaki.
    :D
    Poza tym potwierdzam, ze Centra w każdej odmianie to zwykłe g...Miałem i padła zaraz po gwarancji, mimo że minimalnie używana (tak z 5 tys. rocznego przebiegu). Z doświadczenia powiem tylko, że najdłużej wytrzymują akumulatory montowane na taśmie w fabryce.
    Zresztą producenci doskonale wiedzą co wciskają, bo jakby byli pewni swojego towaru to dawaliby 5 lat gwarancji albo i 8, a nie 2 - i to tylko dlatego, że tak wymaga prawo.

Generalnie ja kupuję najtańsze aku ale u pewnego sprzedawcy, żeby w razie czego można było gdzie reklamować, a nie bawić się w wysyłki.

0
  • #8 24 Mar 2016 18:58
    vodiczka
    Poziom 43  

amator2000 napisał:
    ...Miałem i padła zaraz po gwarancji

I to ma być argument? Jak 5 lub więcej użytkowników na 100 tak napisze to będzie argument.
    Każdy gdy mu coś padnie krótko po gwarancji (ja tak miałem z lodówką Liebherr) może się wściec :)
    Kupiłem Futurę 6 lat temu za 360zł i wychodzi mi 60zł/na rok a może będzie lepiej bo nadal pali jak nówka, tylko boję się niespodziewanego zwarcia celi (patrz post #1) a wozić zapasowy akumulator w bagażniku nie zamierzam :)
    O batmaxie jest w internecie ale tyle co nic.

0
  • #9 24 Mar 2016 19:00
    andrzej20001
    Poziom 42  

Mam futurę a auto czasem stoi po 3 tyg. i pali od strzała.

1
  • #10 24 Mar 2016 19:05
    vodiczka
    Poziom 43  

amator2000 napisał:
    mimo że minimalnie używana (tak z 5 tys. rocznego przebiegu).
    Taki przebieg (mój jest podobny) bardziej "psuje" akumulator niż trzykrotnie większy bo oznacza albo krótkie trasy albo jazdę przeciętnie dwa razy w tygodniu.

1
  • #11 24 Mar 2016 19:08
    amator2000
    Poziom 18  

vodiczka napisał:
    Kupiłem Futurę 6 lat temu za 360zł i wychodzi mi 60zł/na rok

ja kupuję za 120 pln, i mam gwarancję przez cały okres eksploatacji, ty płacisz tyle samo ale gwarancji masz tylko przez 1/3 okresu

ekonomika drogowa ...

0
  • #12 24 Mar 2016 19:12
    Xantix
    Poziom 40  

amator2000 napisał:
    i mam gwarancję przez cały okres eksploatacji

I co daje ta gwarancja? Została kiedykolwiek przez kogokolwiek uznana? Zawsze zwalą winę na użytkownika i tyle.

0
  • #13 24 Mar 2016 19:15
    vodiczka
    Poziom 43  

amator2000 napisał:
    ty płacisz tyle samo ale gwarancji masz tylko przez 1/3 okresu
    Przez 1/2, Futura miała trzyletnią gwarancję + pakiet Centra Assistance :)
    amator2000 napisał:
    ekonomika drogowa ...
    Statystycznie, po nowy akumulator ja idę raz do sklepu a ty trzy razy.

0
  • #14 24 Mar 2016 19:23
    amator2000
    Poziom 18  

vodiczka napisał:
    amator2000 napisał:
    ekonomika drogowa ...
    Statystycznie, po nowy akumulator ja idę raz do sklepu a ty trzy razy.

statystycznie idę 2 razy, bo te tanie chińczyki (bosche, varty, kozaki, wolfy itd) wytrzymują średnio 3 lata

poza tym zdecydujcie się z kolegą Xantixem, czy ta gwarancja jest realna czy fikcyjna :?:

0
  • #15 24 Mar 2016 19:28
    Xantix
    Poziom 40  

amator2000 napisał:
    poza tym zdecydujcie się z kolegą Xantixem, czy ta gwarancja jest realna czy fikcyjna

Ja niestety nie muszę decydować, ja to wiem. I ty się kolego o tym kiedyś boleśnie przekonasz.

0
  • #16 24 Mar 2016 19:45
    vodiczka
    Poziom 43  

amator2000 napisał:
    poza tym zdecydujcie się z kolegą Xantixem, czy ta gwarancja jest realna czy fikcyjna
    Na te droższe realna na taniochę (prawie) fikcyjna.
    Podobnie jak z ubezpieczeniami OC i AC. :)

0
  • #17 24 Mar 2016 21:45
    gimak
    Poziom 37  

Ja od 40 lat, jak zmieniam akumulatory, to tylko na Centrę i jak dotąd mnie nie zawiodły. Ostatnio (2 lata temu) miałem Futurę, bo miała dostęp do cel, ale teraz już nie ma więc zmieniłem na Centrę Standard, bo ma (miała, nie wiem czy to się nie zmieniło) dostęp do cel.

0
  • #18 25 Mar 2016 15:56
    rafbid
    Poziom 32  

vodiczka napisał:
    tylko boję się niespodziewanego zwarcia celi (patrz post #1)
    To że raz się tak stało nie znaczy że to reguła mój tata ma w samochodzie 13 letni akumulator.
    vodiczka napisał:
    nadal pali jak nówka
    vodiczka napisał:
    Teraz chciałbym powrócić do akumulatora w którym można kontrolować poziom elektrolitu i dolewać wodę.
    Użyj wiertarki otwory można zakorkować plastikowymi wkrętami ja używam taśmy samoprzylepnej bardzo mocnej takiej srebrnej

0
  • #19 09 Kwi 2016 20:41
    vodiczka
    Poziom 43  

Nikt nic nie wie o Batmaxach - temat do zamknięcia :)

0