Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie zasięgu dzwonka bezprzewodowego ZAMEL TWIST ST-918

15 Sty 2016 18:45 2847 7
  • Poziom 11  
    Witajcie, mam problem z zasięgiem dzwonka bezprzewodowego ZAMEL TWIST ST-918. W instrukcji podany jest teoretyczny zasięg 80m jednak przy mojej lokalizacji nadajnika i odbiornika zasięg ten jest niewystarczający. Na drodze sygnału jest budynek z cegły przez to zasięg bardzo spadł. Odbiornik ma znajdować się w drugim budynku przy oknie. Przed drugim budynkiem odbiornik łapie sygnał dzwonka, w środku za oknem już nie, brakuje dosłownie 5 metrów. Pomyślałem aby zwiększyć zasięg anteny odbiorczej, dolutować kawałek przewodu tylko za bardzo nie wiem do którego punktu. Wydaje mi się że w okolice C3 tam gdzie jest takie półkole. Z drugiej strony między C3 a R3 jest wstawiona regulowana cewka lub jakiś filtr regulowany L1 nie zamierzam tym kręcić, wystarczy chyba w któryś punkt dolutować przewód. Z góry dzięki za porady.
  • Poziom 26  
    Zbyt mało informacji.
    Często zwiększam zasięg, wymieniając fabryczne anteny.
    Potrzebne zdjęcia obydwu stron płytek nadajnika i odbiornika.
    Ten odbiornik wygląda na superheterodynowy - nieumiejętną ingerencją można zepsuć działanie - polecam lekturę zasady działania.
    Najprawdopodobniej antena powinna być wlutowana w gotowy, pusty punkt lutowniczy pin 12 układu CIR2272GM.
    Antena powinna być prosta i oddalona od ścian itp.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1911433.html
  • Poziom 11  
    @And41x1 Masz tak jak chciałeś zdjęcie drugiej strony płytki.

Zwiększenie zasięgu dzwonka bezprzewodowego ZAMEL TWIST ST-918
  • Poziom 26  
    .. Tu antenką jest łukowato wygięta ścieżka, obok L1.
    Jeśli w nadajniku, antenka jest również w postaci ścieżki, lub "sprężynki", to tam łatwiej antenę powiększyć. (nadajnik w instrukcji obsługi to "Przycisk" - miały być zdjęcia.. )
    W odbiorniku można próbować dołączyć antenę, do tych punktów
    - C8 - dołączyłbym na próbę do obydwu wyprowadzeń kolejno.
    - C9 - dołączyłbym na próbę do obydwu wyprowadzeń kolejno.
    - wcześniej wspomniany punkt lutowniczy, pod C12.
    To sposoby eksperymentalne, a nie gotowy, dobry sposób, bo to odbiornik superheterodynowy.
    Próba podłączenia anteny. do tranzystora Q1, może skutecznie odstroić odbiornik.
  • Poziom 26  
    Oczywiście, antena na wejściu dekodera nic nie da..
    Podłączyłbym oscyloskop do wejścia dekodera i regulacja L1 dla największego sygnału, przy dołączonej, lepszej antenie do punktu R4, R3, C2 ..
  • Poziom 1  
    Mam pytanie odnośnie zrobienia zasięgu w dzwonku bezprzewodowym,po przylutowaniu dwóch kabelków mozna uzyskać około 5-6metrów
    bez nich odległość się zmniejsza ,ważne też jest ułożenie co mam rozumieć że pewnie chodzi o jakieś pole w którym zasięg powinien miec odbiornik i sygnał do niego nadawany. Niestety kabelki potrzebne są i w jednym i w drugim żeby uzyskac te 5-6 metrów. Może ktoś ma jakiś pomysł ,szkoda wyrzucać a był nowy