Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kilka pytań odośnie kolumn Tonsil/Diora/Pioneer

Patryk Ferdek S. 15 Sty 2016 19:25 810 6
REKLAMA
  • #1
    Patryk Ferdek S.
    Poziom 7  
    Witam, jestem posiadaczem ZgC 60-8-670 a właściwie tylko obudów tej konstrukcji, gdyż do bud zostały wciśnięte zamienniki GDWK 9/80 GDM 10/60 oraz 2x GDN 20/40 podpięte szeregowo, oraz użyta jest do nich zwrotnica z Altusa 75 iż oryginalnej nie posiadałem i nie posiadam, i teraz rodzą sie moje 2 pytania.

    Posiadam w domu 2 wzmacniacze ''Diora WS 354'' oraz ''Pioneer A30-K'' i nie wiem do którego lepiej podłączyć, jakie mogą być skutki po długim czasie głośnego słuchania oraz co który ma w sobie lepszego.

    Serwisant z Tonsil'a doradził mi gdm 10/60 i takiego kupiłem. Dopiero po jakims czasie zrozumiałem o co chodzi w nazewnictwie ów firmy i zastanawia mnie czy 12cm głośnik grałby lepiej/głośniej od tej 10. Bo zastanawiam sie nad dokupieniem tych 12 lecz nie mam pojęcia czy jest sens.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2
    k52
    Poziom 32  
    Miałem dawno temu taką Diorę, a słuchając niedawno Pioneera 30, to powiem, że dzieli je przepaść jakości i możliwości .
    Z kolumn zrobiłeś składaka takiego, że strach domyślać się jak to gra. Zadanie masz proste sam posłuchaj z czym lepiej, ale szkoda Pioneera na te składaki.
  • REKLAMA
  • #3
    Patryk Ferdek S.
    Poziom 7  
    Kolumny bardzo dobrze graja nawet przy dużej głosnosci bass jako ze jest niższy niz w oryginale był to nie występuje żadne niechciane buczenie, a co do pioneera to mam wrazenie jakby on troche średnie tony ściszał
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4
    k52
    Poziom 32  
    Tak grają nowe Pionki, sporo ludzi lubi teraz rytm i nieco zaznaczone skraje pasma. I tak nie jest najgorzej, bo jest niezły. Napewno mocniejszy i mniej zniekształcający niż Diora. Te kolumny na bazie Altusa też dobrej średnicy raczej nie zapewniają.
    Oczywiście jest parę wzmacniaczy nowych i w zbliżonej cenie naturalniej grających, jednak nie ma co pisać bo masz już ten.
  • REKLAMA
  • #5
    Patryk Ferdek S.
    Poziom 7  
    A według Twojego uznania ten Pioneer jest wart swojej ceny (w sensie około 1000zł) bo kupowałem go nowego i jestem jeszcze ciekaw czy wyrąbałem pieniadze w błoto, i czy mozesz mi coś powiedzieć na temat mojego dylematu z gdm 10cm a 12cm?
  • Pomocny post
    #6
    k52
    Poziom 32  
    Wzmacniacz dobiera się do kolumn i własnych potrzeb i taki jest najlepszy, a nie ten co ma ogólnie 5 gwiadek.
    Za tysiaka mogłeś i tak kupić dużo gorzej w swoim guście, dodatkowo sporo słabszy mocą wzmacniacz. Choć są wzmacniacze z lepszą średnicą, choć ciut droższe.
    Sama średnica to nie wszystko, liczy dopasowanie do objętości obudowy, wytłumienie komory, czy reszty obudowy, dobranie zwrotnicy, konkretny model głośnika.
    Skoro była 12, a dałeś 10 to zmniejsz jakoś objętość komory głośnika średniotonowego, powinien mieć swoją. Zmniejsz coś wewnątrz montując-klocek?, przy okazji wkładając jakąś watolinę, wełnę. Takie eksperymenty prisyrze i tańsze niż kupowanie w ciemno kolejnych głośników.

    Edit do posta poniżej
    bo przeraził ;)

    Nie miałeś komory na głośnik średniotonowy? Skrzynki wewnątrz, nawet miski separującej, wow.
    Dobrze że ciśnienie od niskotonowych nie wywaliło jego membrany na zewnątrz, ale ,,tylko,, bardzo uniemożliwiało odtwarzane jego pasma.
  • #7
    Patryk Ferdek S.
    Poziom 7  
    Ja zielony, zrobiłem tak jak mi pracownik Tonsil'a doradził, te kolumny nie miały w sobie komory na średniaka lecz jak teraz mam zwrotnice od altka a ona to tez i komora to zamontuje ją na średni i zobacze może cos bedzie lepiej no a na chwile obecna to co moge powiedzieć, nastepnym razem bedzie trzeba bardziej przemyslane zrobic zakupy :D wielkie dzieki za odpowiedzi.
REKLAMA