Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna sprawa (CD-ROM/CD-RW)

16 Cze 2005 20:25 1353 9
  • Poziom 12  
    Witam. Posiadam Cd-Rom Lite-on oraz nagrywarkę LG, i od pewnego czasu zauważyłem taki problem iż po włożeniu płyty cd ze ścieżką audio nie ma sygnału na wyjściu słuchawkowym (na przednim panelu) tak w CD-ROM-ie jak i w CD-RW. Sygnał z płyty jest przekazywany normalnie kabelkiem z cd/cd-rw na karte muzyczna wszystko spoko gra tylko nie ma owego sygnału audio w tym wyjściu słuchawkowym. Jaka moze byc przyczyna owej sytuacji. Nadmienie ze system to Win Xp Sp2 na Win Xp SP1 i Win 98 było wporządku. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    moze kabelek od słuchawek sie zlamal,próbowales na innych ?
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Dzięki za odpowiedzi, ale żadna z propozycji nie pomogła. Może jakieś inne propozycje. Z góry dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    jak nie ma sygnału zarówno w cd jak i w cdrw to na poczatek proponuje sprawdzic kabelek od sluchawek. czy wpinałes inne sluchawki? lub czy te swoje sprawdzales na innym sprzecie np wieza? po prostu czy jestes pewien 100 procentowej sprawności tych sluchawek?
  • Poziom 19  
    a masz dwa guziki przy cd-rom dla sprawdzenia czy tylko korzystasz z odtwarzacza programowego
  • Poziom 12  
    Witam Jestem w 100% pewny tych słuchawek(działają bezproblemowo na innych źródłach dźwięku), nawet podłaczałem do owego wyjscia kabelek na wzmak i tez nic. Spróbuje odłączyć kabel IDE od Cd i sprawdzić sygnał. Pozdrawiam

Dodano po 39 [minuty]:

Witam ponownie. Odłączyłem kabel IDE tak aby nie było widać cd w systemie ani BIOSIE i wszystko jest w porządku. Więc doradzcie mi co może być tego przyczyną. Pozdrawiam.

Dodano po 8 [minuty]:

Zauważyłem także iż puszczenie plyty z systemowego playera muzy na owym wyjsciu nie słychać, natomiast po odpaleniu plytki z panelu cd muzyczkę słychać. Gdzie mogę jeszcze poszukać w systemie i gdzie to przełączyć. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    sam sobie odpowiedziałeś problem lezy po stronie programowej...to co pisałem odznaczyć... dodatkowo polecam używaż winampa bo Windows Media Player juz niepotrafi odpalac cd-da analogowo.. a co do winampa w opcjach też trzeba odznaczyć Cyfrowe odtwarzanie.. tak jak na obrazku
  • Poziom 12  
    Witam Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się moim tematem. I uważam iż temat jest juz zamknięty. Pozdrawiam
    Wszystko wyjaśnione temat zamykam . ( TJT )