Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 115 jak przykręcić koło zamachowe

Megawe 15 Jan 2016 22:08 834 5
    Megawe
    Level 34  
    Witam,
    kupiłem silnik 200D z mercedesa rok 1970 jeszcze na pompie wtryskowej sterowanej podcisnieniem.
    Od wału odkręcono koło zamachowe i teraz mam problem w jakim położeniu je przykręcić. Koło ma dwa rzędy wierconych otworów wyrównoważających (pomiedzy 1 a 3 godz i 5 a 7 godz) i w dwóch miejscach wieniec jest wyrobiony przez rozrusznik. Szukałem fabrycznych znaków i nic nie widać. Koło ma wybity numer katalogowy a po przeciwnej stronie napis ST1.
    pioart
    Level 38  
    Ale w czym masz problem? Jeśli chodzi o wyważenie koła to położenie otworów jest bez znaczenia, / choć nie pamiętam czy czasem koło nie pasuje tylko w jednym położeniu/, bo koło jako element wymienny jest wyważany osobno. Jeśli chodzi o wieniec, to najlepsza opcja to wymiana, jeśli ona odpada, to jedynie obrót o 90°, to co prawda leczenie syfa pudrem, ale w wielu przypadkach zdaje dobrze egzamin.
    ptaszek1975
    Level 30  
    Koła inaczej nie zakręcisz,a wieniec obracasz zbijasz go,a potem palnikiem nagrzewasz i go zakładasz.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Megawe wrote:
    kupiłem silnik 200D z mercedesa rok 1970 jeszcze na pompie wtryskowej sterowanej podcisnieniem.
    Daj dokladne foty silnika i pompy, przydałby się numer silnika. To jakaś składanka jest, W115 nie miało z tego roku pompy sterowanej podciśnieniem.
    Megawe
    Level 34  
    Koło jest przykręcane 12 śrubami i tyle jest możliwości przykręcenia.
    Przeszukałem instrukcje i nic nie ma na temat znaków. W jednej tylko pisze , że przed odkręceniem koła sprawdzić znaki fabryczne a jeżeli ich nie ma to zrobić swoje.
    Silnik zatrzymuje się najczęściej tak, że tłoki są prawie na jedankowej wysokości z tego wynika, że rozrusznik wyrabia wieniec w tym położeniu.
    Planuję ustawić wał tłokami 1 i 4 do góry i przykręcić kolo numerem katalogowym też do góry. Silnik mogę odpalić bez skrzyni i zobaczę jak się zachowuje.
    Megawe
    Level 34  
    Znaki są wybite z tyłu na wale i od środka w otworze koła zamachowego.
    Kształt mają trójkąta równobocznego. Gdy pierwszy i czwarty tłok są w górze znaki są na dole.