Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring ip przez LTE, rejestrator i alarm - kilka pytań

mysiak 16 Sty 2016 00:39 1617 6
  • #1 16 Sty 2016 00:39
    mysiak
    Poziom 16  

Witam.

Z racji, że nie jestem na bieżąco z tematem monitoringu proszę kolegów o pomoc w odpowiedzi na pytania, na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi:

Znajomy poprosił mnie o zainstalowanie monitoringu w domku na działce. Instalacja ma wyglądać tak:

Jedna kamera obrotowa na cały domek np. D-link DCS-5010l i druga na garaż nie koniecznie obrotowa. Jak wiadomo kamerki tego typu mają opcje wysyłania zdjęć na e-mail po detekcji ruchu, jest to bardzo fajna opcja jednak nie przy internecie LTE, który jak wiadomo ma jakiś swój limit i bezsensem jest żeby kamery wysyłały maile nawet jak znajomy będzie chodził po domku. Aby tego uniknąć znajomy musiałby włączać i wyłączać funkcję powiadamiania email co nie jest wygodne i nie gwarantuje zachowania nagrania ewentualnego złodzieja bo nie ma możliwości nagrania na kartę SD a internet zawsze może się zawiesić.

Wpadłem więc na pomysł aby rozwązać te problemy poprzez rejestrator do kamer IP z obsługą wejścia alarmowego. Rejestrator nagrywałby film po każdej detekcji ruchu a wysyłałby powiadomienia (zdjęcia) na email wyłączeni po wzbudzeniu alarmu i tu moje pierwsze pytanie: czy da się w ogóle skonfigurować tak rejestrator? I drugie pytanie: jaki rejestrator IP wybrać, który obsłuży DCS-5010l i czy w ogóle te kamery współpracują z jakimkolwiek rejestratorem bo nie widzę nigdzie rejestratora do tego typu kamer i obawiam się, że są one stworzone wyłącznie do pracy w swoim zakresie. Dla kolegów bardziej rozeznanych w temacie pewnie są to banalne pytania, jednak ja nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 16 Sty 2016 12:22
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

mysiak napisał:
    padłem więc na pomysł aby rozwązać te problemy poprzez rejestrator do kamer IP z obsługą wejścia alarmowego. Rejestrator nagrywałby film po każdej detekcji ruchu a wysyłałby

Sprawdź czy ta "zabawka" obsługuje tryb onvif wtedy będziesz mógł skorzystać z rejestratora IP.

0
  • #3 17 Sty 2016 20:22
    mysiak
    Poziom 16  

Witam. Niestety kamerka nie posiada protokołu onvif. Czy istnieją jeszcze inne sposoby na archiwizację nagrań w sieci lokalnej czy zostaje tylko postawienia serwera FTP lokalnie np na jakimś routerze?

0
  • #4 17 Sty 2016 20:31
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Pewnie pozostaje tylko lokalna rejestracja nagrań na komputerze/serwerze/dysku NAS lub karta pamięci SD o ile lamera posiada takie gniazdo (nie znam jej specyfikacji).

0
  • #5 17 Sty 2016 22:29
    mysiak
    Poziom 16  

Gniazda na karty pamięci nie ma niestety. Stawianie komputera też odpada.
    A czy mógłbyś polecić mi jakiś zestaw? Chodzi o 1-2 kamery może być IP lub analog z rejestratorem który obsługuje wejście alarmowe tak aby po alarmie wyśle maila ze zdjęciem lub nagraniem?

Edit: Co myślicie o kamerkach Media Tech-MT4051. Mają wszystko co mi potrzebne do szczęścia tylko są podejrzanie tanie jak na takie możliwości.

0
  • #6 18 Sty 2016 00:21
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

odpowiedz jakim budżetem dysponujesz? Czy masz tam już jakieś kable? jakie duże są te pomieszczenia? Jak wygląda sprawa z zasilaniem? jest tam blisko zasilanie gdzie wisiały by kamery?

0
  • #7 18 Sty 2016 00:43
    mysiak
    Poziom 16  

Ciężko powiedzieć jakim budżetem dysponuje znajomy bo prosił o wycenę ale nie podał górnej granicy :) Myślę, że będzie dobrze jak zamkniemy się w 1000 zł.
    Kabli tam nie ma ale to nie jest problem bo sufit podwieszany nie jest jeszcze skończony i tam swobodnie kable mógłbym puścic.
    Salon wraz z korytarzem, na który patrzyłaby kamera ma jakieś 30-35m2. Garaż ok. 20m2.
    Zasilanie raczej trzeba będzie ciągnąć specjalnie do kamer i rejestratora bo mają pracować pod zasilaczem UPS.

0