Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen xsara 2 1.9d odpala i gaśnie

vaceksc 16 Sty 2016 09:29 840 4
  • #1 16 Sty 2016 09:29
    vaceksc
    Poziom 9  

Witam mam problem z citroenem xsara 2 1.9d (DW8).
    Chodzi o to że na zimnym silniku odpala i po chwili gaśnie. Potem trzeba długo kręcić żeby go ponownie odpalić. Czasem gdy uda mi się po odpaleniu przytrzymać na większych obrotach (około 2000) to nie gaśnie. Gdy silnik jest zagrzany nie ma problemu z odpalaniem.
    Proszę o pomoc bo nie mem pojęcia co go boli

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2016 09:48
    jarekstryszawa
    Poziom 19  

Objawy wskazują na zapowietrzanie pompy wtryskowej. Sprawdź przewody zasilające w paliwo.

0
  • #3 16 Sty 2016 17:31
    vaceksc
    Poziom 9  

odpowietrzyłem cały układ i to chyba była przyczyn
    POMOGŁO

0
  • #4 16 Sty 2016 17:39
    jarekstryszawa
    Poziom 19  

Tylko podejrzewam, że niestety problem wróci, aż nie dojdziesz do tego gdzie łapie powietrze. Sprawny układ ma prawo się zapowietrzyć przy jakiejś ingerencji w nim np. podczas wymiany filtra.
    Obserwuj.

1
  • #5 17 Sty 2016 19:14
    hectorsupernova
    Poziom 5  

jeśli pompa jest w miarę sucha (nie kapie z połączenia korpusu z rozdzielaczem wtrysków), to wymień filtr paliwa tam są dwa oringi które mogą być już stare i nie trzymają , sprawdź uszczelnienie rurki z której dochodzi paliwo do filtra a także sprawdź rurkę przelewu powrotu nadmiaru ropy do filtra paliwa taka cienka na samej górze obudowy filtra paliwa.
    OSTATECZNIE ZOBACZ ! Co się często zdarza , czy nie leci z dołu obudowy filtra paliwa tam jest bardzo duży oring , najczęściej czerwony. pompując pompką uzupełniasz ropę w filtrze paliwa więc problem znika ale tylko chwilowo bo przez noc najprawdopodobniej z niego ścieka ropa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo