Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W202 Mercedes - Kluczyk scyzoryk rozładowuje baterie.

ZAHYR 16 Sty 2016 11:47 1590 13
  • #1 16 Sty 2016 11:47
    ZAHYR
    Poziom 32  

Witam, mam na stole następujący problem - Merc W202 i kluczyk typu scyzoryk - rozładowuje nowe baterie po około 2 dniach. Kluczyk umyty, przelutowany, switch rozebrałem - czysty, brak korozji w środku, brak zwarcia na pinach switcha. Czy temat jest do uratowania, czy szukać nowego kluczyka??

1 13
  • #2 16 Sty 2016 12:42
    ziomek-33
    Poziom 9  

Podeślij fotke kluczyka. w całości i rozebranego tak, żeby elektornike było widać

0
  • #3 16 Sty 2016 13:51
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nic nie napisałeś jaki masz pobór prądu w spoczynku. Pierwsze co, zobaczyć czy sytuacja się powtarza bez obudowy. Już kilka razy miałem przypadek, że obudowa jednak dociskała na przycisk. Tym bardziej jeśli była wymieniona na nieoryginalną z twardego plastiku. A też się usterki naszukałem ;)

0
  • #4 16 Sty 2016 22:49
    ZAHYR
    Poziom 32  

Pobór prądu w spoczynku to około 2,7mA (rośnie po podgrzaniu 6HPL 77672081). Po włączeniu pobór skacze do około 5mA i spada do 3,7mA. Wygląda na to że walnięty jest główny układ w pilocie. Jest opcja odczytania/sklonowania zawartości, kodów w tym układzie? Jak wygląda procedura doprogramowania nowego (czystego) kluczyka?

0
  • #5 16 Sty 2016 23:06
    Pawel wawa

Pierwsze co to dokładne umycie klucza, z podniesieniem dużych układów. Używanego klucza ni jak nie dopiszesz. Nowy SD.

0
  • #6 17 Sty 2016 00:37
    ZAHYR
    Poziom 32  

Klucz umyty, jak nówka. Pod dwoma układami też czyściutko. Kondensatory ceramiczne jak i tantal wylutowane do sprawdzenia i bez zmian. Po wylutowaniu 77672081 pobór spada do 0.
    Wygląda na to że trzeba szukać nowego klucza - masz może sprawdzone źródło gdzie możńa takowy nabyć? Jeżeli nowy można dopisać starką to już najmniejszy problem.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Sty 2016 12:17
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Nie dopiszesz nowego przy pomocy SD.
    Klucz dostaje fabrycznie zestaw 250 kodów i nie ma późniejszej możliwości żeby ten zestaw zmienić. Przynajmniej o takim magiku nie słyszałem. Klucz stanowi fabryczny komplet z odbiornikiem (ten sam zestaw kodów)

0
  • #8 17 Sty 2016 12:22
    ZAHYR
    Poziom 32  

W tym wypadku żeby ogarnąć to auto, muszę szukać nawet używanego kompletu kluczyk+odbiornik? Jak będzie dalej wyglądała kwestia immo?

0
  • #9 17 Sty 2016 13:15
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Najprostsza wersja immo (w tym wypadku nazwa to FBS1) to był zwykły przekaźnik blokujący aktywowany działaniem centralnego zamka. Czyli jak otworzysz auto pilotem - to jedziesz. Model 202 miał już z tego co pamiętam FBS 2a - z pętlą na stacyjce i pastylką w kluczyku.
    Poliftowy 202 to układ FBS3 - czyli popularna do tej chwili "rybka"

0
  • #10 17 Sty 2016 14:33
    ZAHYR
    Poziom 32  

W takim razie zamiast szukania nowego pilota i odbiornika, mogę wrzucić chińską centralkę z pilotami za kilkadziesiąt PLN? Pamiętasz może oznaczenie tego przekaźnika od immo?

0
  • Pomocny post
    #11 17 Sty 2016 16:02
    Pawel wawa

Kontrolki w lusterku masz? Czerwona i zielona? Jeśli tak to tylko emu. Pucha immo jest z prawej strony, za metalową osłoną w nogach pasażera. Daj fotkę tej puszki.

Dodano po 6 [minuty]:

Gerri napisał:
    Najprostsza wersja immo (w tym wypadku nazwa to FBS1) to był zwykły przekaźnik blokujący aktywowany działaniem centralnego zamka. Czyli jak otworzysz auto pilotem - to jedziesz. Model 202 miał już z tego co pamiętam FBS 2a - z pętlą na stacyjce i pastylką w kluczyku.
    Poliftowy 202 to układ FBS3 - czyli popularna do tej chwili "rybka"
    Nie do końca. Jest jeszcze podczerwień z lampkami w lusterku, do tego wariacje tych systemów, w zależności od sterownika silnika i wyposażenia. Czysty nowy klucz już się da dorobić. Warunek, możliwość odczytania z klucza lub puchy. Skoro klucz działa, to zrobić można z klucza. Tak czy inaczej, SD będzie konieczna.

0
  • #12 17 Sty 2016 16:58
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Pawel wawa napisał:
    Nie do końca. Jest jeszcze radiowy z lampkami w lusterku

Radiowy nie ma lampek o ile mnie pamięć nie myli i nie występował w modelu 202
    Pawel wawa napisał:
    Tak czy inaczej, SD będzie konieczna.

Oryginalna SD nie ma takiej możliwości.

0
  • #13 17 Sty 2016 17:19
    Pawel wawa

Pawel wawa napisał:
    Jest jeszcze radiowy z lampkami w lusterku
    Oczywiście, źle napisałem, nie radiowy a podczerwień, odbiornik w kubku pod lusterkiem.
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
    Gerri napisał:
    Radiowy nie ma lampek o ile mnie pamięć nie myli i nie występował w modelu 202
    Nie myli, pamięć nadal jak u słonia :D

Dodano po 3 [minuty]:

Gerri napisał:
    Oryginalna SD nie ma takiej możliwości.
    Będzie konieczna, chociaż nie ma takiej możliwości, nawet do emulatora jest konieczna. Acz, zgadza się, nie do końca robisz coś z przeznaczeniem....

0
  • #14 10 Lut 2016 23:22
    ZAHYR
    Poziom 32  

Dziękuję wszystkim za pomoc. Niestety klient nie zdecydował się na naprawę, więc temat chwilowo nieaktualny - zamykam. Jak temat wróci, oczywiście otworze :) Pozdrawiam

0